Wydarzenia 10 lip 2020 | Krzysztof Drozdowski
PiS wnioskuje o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Bydgoszczy

fot. nadesłane

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy składają wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta oraz powołanie trzech doraźnych komisji.

W trakcie konferencji prasowej przewodniczący Klubu Radnych PiS jarosław Wenderlich, radny Krystian Frelichowski, poseł Tomasz Latos oraz szef bydgoskich struktur PiS Tomasz Rega poinformowali, że składają wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta.

Oprócz zwołania sesji domagają się również powołania trzech doraźnych komisji Rady Miasta, które zajmą się bieżącymi problemami.

Wśród trzech najważniejszych problemów dotykających Bydgoszcz w ostatnim czasie jest kwestia oświetlenia bydgoskich ulic, kłopotów związanych z firmą Komunalnik, która w trzech sektorach miasta przejęła wywóz odpadów oraz kwestie kanalizacji, która w trakcie ulewnych deszczów nie odbiera wody. Powoduje to zalewanie ulic i znajdujacych się przy nich budynków mieszkalnych.

- Zgodnie z ubiegłoroczną deklaracją dopuścimy do głosu przedstawicieli Rad Osiedli. Umożliwimy Prezydentowi przedstawienie informacji o inwestycjach, które obiecywał w kampanii wyborczej, a które do tej pory nie zostały zrealizowane - tłumaczył Jarosław Wenderlich.

 

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.