Wydarzenia 26 cze 08:51 | mk
Po pandemicznej przerwie powrócił Ster na Bydgoszcz [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Akademia surfera, rejsy po Brdzie, spotkania z podróżnikami, koncerty – to niektóre atrakcje, jakie w sobotę (25 czerwca) czekały na uczestników Steru na Bydgoszcz. Druga część wydarzenia – w niedzielę (26 czerwca).

Wodniacka impreza powróciła do Bydgoszczy po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. W tym roku nie odbyła się tradycyjna parada jednostek pływających ani wyścig smoczych łodzi. Chętnych do korzystania z innych atrakcji jednak nie brakowało: od 12.00 do 18.00 czynna była strefa relaksu i rekreacji na polanie Wyspy Młyńskiej.

 

Zaplanowano także gotowanie zupy rybnej w wielkim kotle, można było spróbowania swoich sił na ergometrach, a w Młynach Rothera – spotkać się z podróżnikami: Łukaszem Wierzbickim opowiadającym o kajakarzu Aleksandrze Dobie, Katarzyną Nizinkiewicz, która podzieliła się opowieścią o samotnej wędrówce przez mroźną Szwecję w czasie pandemii oraz Bartkiem Sabelą, dzielącym się historią wyprawy do Republiki Demokratycznej Kongo tajnym szlakiem handlarzy diamentów.

Wieczorem na scenie na Wyspie Młyńskiej wystąpili Tadeusz Seibert, Alicja Szemplińska i Michał Szczygieł; odbył się także koncert na harfie laserowej/pokaz laserowy. „Dyskotekę pod gwiazdami” poprowadzili Kalwi & Remi.

Druga część imprezy odbędzie się w niedzielę (26 czerwca). Nadal można będzie korzystać ze strefy relaksu i rekreacji (12.00–18.00), przewidziano kolejne spotkania z podróżnikami, spektakl Teatru Vaśka i koncerty. O godz. 15.00 rozpocznie się Wielki Wyścig Butelkowy – załogi będą płynąć Brdą na odcinku Rybi Rynek – Wyspa Młyńska. Szczegółowy program poniżej.

NIEDZIELA, 26 CZERWCA

12.00 – 18.00 Strefa relaksu i rekreacji – polana na Wyspie Młyńskiej

Atrakcje równoległe:  Surfbike Racer (akademia i zawody na Brdzie), S.U.P. FUN Park (na Brdzie: nabrzeże Wyspy Młyńskiej - przystań), S.U.P. POOL:, SUP Akademia, SUP Joga, POOL RACER, SUP Aerobik, SUP Noodle, Skimboard – akademia surfera, Dry Surf Fitness, VR Symulator SUP i kajak, Kreatywna pracownia 3D

13.00 – 18.00 Spotkania z Podróżnikami – Młyny Rothera

13.00  Kamila Kielar Pacific Crest Trail, czyli 4300 km wzdłuż oceanu – samotne przejście szlaku od Meksyku do Kanady.

15.00  Krzysztof Story Kropla w Morzu: Aral. Relacja z reporterskiej wyprawy nad Morze Aralskie, do Uzbekistanu i Kazachstanu.      

17.00  Marcin Jamkowski Uratowane z Potopu. Losy odkrytych na dnie Wisły zabytków skradzionych przez Szwedów w czasie potopu szwedzkiego.

13.30 – 14.30 „Trzy życzenia złotej rybki” – Teatr Vaśka – teren przy placu zabaw przy Młynówce

13.30 – 14.30 koncert orkiestry z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Nakła na MS Łokietek – wybrzeże Wyspy Młyńskiej

15.00 – 16.00 Wielki Wyścig Butelkowy – rzeka Brda na odcinku Rybi Rynek – Wyspa Młyńska

16.15 – 17.15 Trzy Majtki - koncert – Wyspa Młyńska

17.30 – 18.30 Banana Boat– Wyspa Młyńska

18.30 – 19.30 Orkiestra Samanta– koncert – Wyspa Młyńska

 

ATRAKCJE TOWARZYSZĄCE:  

Rejsy po Brdzie – nabrzeże rzeki Brdy

Rejsy ms Łokietek i Słoneczniki – Rybi Rynek 

Strefa gastro – foodtrucki, stoiska rybne, browar - Wyspa Młyńska

Wypożyczalnia sprzętu wodnego – Przystań Bydgoszcz

Wystawa domów na wodzie firmy La Mare – pomost Przystani Bydgoszcz, ul. Tamka

Zdjęcia: Anna Kopeć

mk Autor