Wydarzenia 24 lip 11:09 | ak
Pobiegli na przełaj w cyklu CITY TRAIL

fot. Filip Kowalkowski

W sobotę (23 lipca) bydgoski Myślęcinek zapełnił się biegaczami, którzy pokonywali pięciokilometrowy dystans po drogach leśnego parku. Były też dzieci biegające na odpowiednio dla nich dostosowanych odcinkach dróg.

Bieg przełajowy z cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Bydgoszcz był piątym z dziesięciu zaplanowanych biegów.

Zwycięzcą został Marek Szymański z czasem 16:20. Drugie miejsce wywalczył Maciej Tomaszewski (16:32), a trzeci był Maciej Myszkiewicz (16:34).

fot. Filip Kowalkowski

Wśród kobiet zwyciężyła Marta Szenk (wynik 18:40). Drugą lokatę wywalczyła Julia Liv Gedin (18:54), a trzecie miejsce zajęła Agata Woźniakowska (19:18). Bieg główny ukończyło 227 zawodników.

Na uwagę zasługuje fakt, że zwyciężczyni zawodów – Marta Szenk to trzykrotna finalistka klasyfikacji generalnej Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden.

– Startów w CITY TRAIL mam już tyle, że trudno je zliczyć. Mam sentyment do tych biegów i nawet, gdy nie trenuję – chętnie tutaj startuję. Aktualnie nie szykuję się pod żadne konkretne dystanse. Biegam regularnie, w treningu są też mocniejsze jednostki, ale mój główny cel to bieganie dla przyjemności. Traktuję treningi jako formę relaksu i odstresowania się – zaznaczyła na mecie Marta Szenk.

fot. Filip Kowalkowski

W Myślęcinku biegali nie tylko dorośli. W zawodach CITY TRAIL Junior brały też udział dzieci i młodzież. Najmłodsi uczestnicy mieli do pokonania 300 m, a nieco starsi 600 m. Młodzież biegała na dystansie 1 km i 2 km. W zawodach wzięło udział ponad 160 młodych sportowców.

Na podst. mat. organizatora

 

ak Autor