Wydarzenia 4 kwi 2022 | ak
Pobiegli po pasie startowym bydgoskiego lotniska. „Odlotowa 5” za nami [ZDJĘCIA]

Blisko 1000 zawodników w niedzielę (3 kwietnia) rywalizowało w biegu Odlotowa5, którego pięciokilometrową trasę wytyczono po drodze startowej Lotniska Bydgoszcz. Pierwszy, historyczny bieg był idealną okazją, by zobaczyć lotnisko „od kuchni”.

Najszybciej przybiegł na metę Kenijczyk Cosmas Mutuku, który trasę pokonał w 15 minut i jedną sekundę. Tuż za nim, z czasem 15:06 metę przekroczył Adrian Przybyła, trzeci był Kamil Szymaniak, który 5km przebiegł w czasie 15 minut i 12 sekund.

Cosmas Mutuku/fot. Anna Kopeć

Pierwszą kobietą na mecie była ukraińskiej narodowosoci Olga Ochal z czasem 17:20, drugą z czasem 17:51 Julia Koralewska, a na najniższym stopniu podium stanęła Agata Pskit.

Równie „odlotowa” była rywalizacja w kategoriach wiekowych. Wśród najszybszych mężczyzn w kategorii 60+ znalazł się Mirosław Pieńkosz – emerytowany Dyżurny Operacyjny Portu Lotniczego Bydgoszcz, który zajął trzecie miejsce.

Szansę by zostać zwycięzcą miał jednak każdy biegacz, który w czasie 60 minut wylądował na mecie. Trzy nagrody specjalne przygotowały Polskie Linie Lotnicze LOT. Vouchery na podniebną podróż, na kwotę 2000 zł, 1000 zł i 500 zł zostały rozlosowane pośród wszystkich uczestników „Odlotowej5”.

Był to pierwszy taki bieg organizowany w regionie i jeden z niewielu w kraju i Europie.

„Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy wyników i do zobaczenia w terminalu Portu Lotniczego Bydgoszcz w dalszą podróż już samolotem” - przekazali w komunikacie organizatorzy wydarzenia.