Wydarzenia 4 lip 2019 | Redaktor
Podejmij radość pielgrzymowania [ZAPROSZENIE]

XIV Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, Bydgoszcz, 21 lipca 2018 r./fot. Anna Kopeć

21 lipca z bydgoskiej katedry po raz kolejny wyruszy Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi wraz kapłanami – przewodnikami, rozpoczną wspólną wędrówkę od Eucharystii, którą zaplanowano o 6 rano.

Pierwszego dnia pątnicy wyruszą w kierunku Złotnik Kujawskich. W czasie 10-dniowej wędrówki przejdą również m.in. przez Licheń, Kramsk, Brudzew, Widawę, Siemkowice i Kamyk.

Pielgrzymka rozpocznie się 21 lipca, a zakończy 31 lipca. Grupa srebrna z Nakła nad Notecią wyruszy w kierunku Bydgoszczy 20 lipca, a złota z Górki Klasztornej 19 lipca.

Tegoroczne hasło główne wszystkich grup brzmi „W mocy Bożego Ducha”.

W drogę wyruszą grupy z kilku bydgoskich parafii oraz grupa akademicko-młodzieżowa - przezroczysta, która w tym roku wędrować będzie pod hasłem „Listy do K.”. To nawiązanie do listów do pierwszych Kościołów, które św. Jan zawarł w księdze Apokalipsy.

„Niezwykła i wciąż aktualna treść listów zawiera słowa otuchy i pokrzepienia, ale także wskazuje Kościołowi jego braki. Upomina go. Stawia przed nim konkretne wymagania oraz nowe zadania. Zastanowimy się nad kondycją, problemami i szansami współczesnego Kościoła” - piszą pielgrzymi z przezroczystej. „Daj sobie szansę. Daj szansę Kościołowi. Koniecznie zaproś znajomych. (...) Dowiedz się, co mówi Duch do Kościoła wszystkich czasów! Podejmij radość pielgrzymowania!” - dodają. Koszt pielgrzymowania w grupie przezroczystej to 120 złotych.

Formularze rejestracji dla pielgrzymów oraz szczegóły dostępne na www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl oraz martyria.pl.

Źródło: Diecezja Bydgoska

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor