Wydarzenia 14 wrz 09:10 | Redaktor
Pojawił się nowy gracz na scenie politycznego teatru pt. Wybory do Sejmu i Senatu RP - Partia PJJ

Komunikat PJJ scrin

Na scenie politycznego teatru pt Wybory do Sejmu i Senatu RP 2023 r. – po Bezpartyjnych Samorządowcach pojawił się nowy gracz na krajowym ringu wyborczym KW Polska Jest Jedna. Partię tę udało się zarejestrować w KRS dopiero w lutym 2023 roku a już we wrześniu, po zarejestrowaniu list wyborczych w 21 Okręgach, jej Komitet Wyborczy zgodnie z Ordynacją Wyborczą do Sejmu i Senatu RP, wystawił listy wyborcze w całej Polsce.

Bydgoszcz okreg nr 4 zarejestrowany. Bogu niech będą dzięki teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen

Te słowa wypowiedział na forum internetowym lider bydgoskiego PJJ Grzegorza Kubiesa do działaczy, sympatyków i wolontariuszy zbierających podpisy na listę PJJ również kandydujący do Sejmu RP z pozycji nr 6 w Okręgu nr 4 na liście KW Polska Jest Jedna.

Wielkim zaskoczeniem dla wielu analityków i obserwatorów polskiej sceny politycznej była rejestracja KW Polska Jest Jedna. Stało się tak dzięki tytanicznej pracy działaczy, sympatyków i wolontariuszy PJJ, którym oddało się zebrać wymaganą liczbę minimum 105 tys. podpisów (po min. 5 tys. podpisów w wymaganych 21 Okręgach). Rejestracja ta pozwoli tej młodej partii zarejestrować w PKW, na tak zwane oświadczenie, listy wyborcze w pozostałych 20 okręgach
w całej Polsce.

Poniżej emocjonalne wystąpienie Przewodniczącego PJJ Pana Rafała Piecha po zarejestrowaniu Listy Wyborczej PJJ w 21 Okręgu.

Sukces ten możliwy był przede wszystkim dzięki wytrwałemu wielomiesięcznemu „Tour de politic” przewodniczącego i założyciela PJJ Rafała Piecha zaraz po jej rejestracji w lutym 2023 roku.

Poniżej komunikat o rejestracji KW Polska Jest Jedna w Państwowej Komisji Wyborczej.


Komitet Wyborczy Polska Jest Jedna w wyborach do Sejmu i Senatu w 2023 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poniżej przedstawiamy Liderów listy kandydatów KW Polska Jest Jedna do Sejmu i Sernatu RP 2023r. w Okręgu nr 4 (zwanym bydgoskim) \

Jedynką jest: dr Krzysztof Jerzy Olszewski (zam. Nekla, lekarz ortopeda - z Bydgoszczy) 
oraz Okręgu nr 5 (zwanym toruńskim)
Jedynką jest: dr Izabela Pałgan (zam. Zielonka, lekarz pediatra, hematolog z Bydgoszczy) 

Pełne listy kandydatów PJJ dostepne w linku pod poniżej:Czy PJJ okaże się "Czarnym Koniem" tych wyborów czy może przysłowiowym "Języczkiem u wagi" czy tylko mglistą fasmantragorią "prawicowej jutrzenki"?

Prawdziwą siłę i dojrzałość tej młodziutkiej partii poznamy w trakcie już trwajacej kampanii wyborczej. Ciekawym jest czy władze partii i jej sympatycy podołają organizacyjnie, logistycznie i finansowo udźwignąć ciężar kampanii wyborczej? Czy kandydaci PJJ zasiądą w ławach poselskich X Kadencji Sejmu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej?

Jeżeli PJJ wprowadzi swoich posłów do Sejmu osiągając powyżej 5% poparcia ogółu głosujących, to ten sukces może utrwalić pozycję tej formacji na lata. Jeśli zdobędą minimum 3,0% wszystkich ważnie oddanych głosów nabywajac prawa do subwencji dla Partii Politycznych, co cozwoli PJJ na dalszą budowę jej struktur i promocję swoich idei. Natomiast poparcie poniżej progu 3% może być dla PJJ początkiem końca tej formacji. O tym jak będzie naprawdę dowiemy się około południa 16 października 2023r.

Zakończmy ewangelicznie – „Po owocach ich poznamy”

Red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor