Wydarzenia 3 lut 20:01 | Redaktor
Policjanci zatrzymali poszukiwanego nieletniego

fot. KPP Rypin

Policjanci zatrzymali poszukiwanego 13-latka. Nieletni ukrywał się, ponieważ nie chciał stawić się w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. Dodatkowo miał przy sobie narkotyki, których nieudolnie próbował się pozbyć.

Rypińscy policjanci od pewnego czasu poszukiwali 13-latka z Rypina, wobec którego Sąd Rodzinny w Rypinie wydał nakaz doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Nakaz został wydany z powodu popełniania przez nieletniego czynów karalnych oraz przejawów demoralizacji.

Wczoraj (2.02.2023r.) policjanci ustalili, że 13-latek ukrywa się w jednym z mieszkań na terenie Rypina i natychmiast po niego pojechali. Na miejscu okazało się, że był to dobry trop i został przez policjantów zatrzymany. Chwilę wcześniej, gdy 13-latek zorientował się, że przyjechali po niego policjanci wyrzucił z okna pudełko, co nie uszło ich uwadze. Wewnątrz znajdował się proszek oraz zawiniątko z suszem. Po zbadaniu okazało się, że to około 10 gramów amfetaminy i porcja marihuany.

Jeszcze wczoraj nieletni został przetransportowany do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Ostrowcu Wielkopolskim, gdzie pozostaje w dyspozycji sądu. Odpowie też za posiadanie narkotyków. Dodatkowe ustalenia policjantów wskazują, że nieletni dopuścił się jeszcze innych czynów karalnych.

 

źródło: KPP Rypin

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor