Wydarzenia 20 mar 16:44 | Redaktor
Policyjny dron uchwycił kierowców, którzy nie zatrzymali się na znaku „STOP”

fot. KMP Włocławek

Włocławscy policjanci obserwowali przy użyciu drona zachowanie kierowców. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej techniki mundurowi mogą jeszcze skuteczniej egzekwować przestrzeganie przepisów drogowych. Przekonali się o tym kierowcy, dla których znak B-20 „STOP” wcale nie oznaczał obowiązku zatrzymania się.

Wczoraj (19.03.2024) działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego ukierunkowane były na jedno z poważniejszych wykroczeń drogowych, czyli niezastosowanie się do znaku B-20 „STOP”. Tym razem policjanci przeprowadzili je na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 62 - Alei Kazimierza Wielkiego z ulicą Zielną. Niestety znów nie zabrakło kierowców, którzy zlekceważyli przepisy.

W ciągu godziny kamera policyjnego drona ujawniła czterech kierujących, którzy zignorowali znak „STOP”. Trzech z nich za to przewinienie zostało ukaranych przez policjantów mandatem w wysokości 300 złotych oraz 8 punktami. Jeden z kierowców odmówił przyjęcia grzywny za popełnione wykroczenie i jego sprawą zajmie się sąd, który może wymierzyć ją w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych.

Z pewnością to nie ostatnie działania z wykorzystaniem policyjnego drona, ukierunkowane na bezpieczeństwo użytkowników dróg.

 

źródło: KMP Włocławek 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor