Wydarzenia 20 wrz 2020 | Jarosław Aleksander
Polska spółka kupiła w Rosji 1000 wagonów kolejowych

graf. JT

Polska firma zajmująca się logistyką zakupiła 1000 nowych wagonów kolejowych. Rosyjski producent zarobi na kontrakcie miliardy złotych.

Zjednoczona Kompania Wagonowa, największy producent wagonów w Rosji podpisał kontrakt na sprzedaż 1000 wagonów do Polski. Nabywcą jest polska firma z branży logistyki Laude Smart Intermodal S.A..

 

„Dostawy platform planowane są do końca 2021 roku. W fabryce wagonów holdingu w Tichwinie wyprodukowano dwa doświadczalne prototypy tego modelu. Do końca tego roku planowane jest przeprowadzenie pełnego zakresu badań stacjonarnych, zasobowych i eksploatacyjnych z uzyskaniem w I kwartale 2021 roku certyfikatu zgodności z wymaganiami Regulaminu Technicznego Unii Celnej „O bezpieczeństwie taboru kolejowego” – poinformowała w poniedziałek rosyjska korporacja.

 

Wagony które zamówiono to konstrukcje stworzone do najpopularniejszych obecnie transportów kontenerowych. Ich masa własna to 15 ton a nośność ponad 74 tony. Żywotność wagonów szacuje się na 40 lat. Stan posiadania polskiej spółki zwiększy się tym samym do 1841 wagonów.

 

Na podstawie: Россия сегодня

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz