Wydarzenia 30 paź 2018 | Redaktor
Port Lotniczy Bydgoszcz bije kolejne rekordy

materiał ilustracyjny / fot. Anna Kopeć

Od początku roku bydgoskie lotnisko odprawiło 343 727 pasażerów. Oznacza to, że już w tym momencie pobiło swój rekord z najlepszego 2013 roku. Od niedzieli zmienił się też rozkład lotów na zimowy.

Port Lotniczy Bydgoszcz odprawił ponad 343 tys. pasażerów od początku tego roku. 23 października, rejsem linii Ryanair z Londynu do Bydgoszcz przyleciał historyczny 343 727 pasażer.

Tym samym już teraz został przekroczony rekord odprawionych podróżujących – w najlepszym 2013 roku z bydgoskiego lotniska skorzystało 343 726 osób. Do końca roku pozostały jeszcze dwa miesiące, bydgoskie lotnisko zmierza więc, po raz pierwszy w swej historii, do przekroczenia kolejnego progu, jakim jest 400 tys. odprawionych podróżujących w roku.

- Oczywiście liczba 400 tysięcy pasażerów nie jest celem, ale kierunkiem, w którym zmierzamy i który dowodzi, że pasażerowie coraz chętniej wybierają nasze lotnisko, jako port pierwszego wyboru - ocenia Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. – Otwierane nowe połączenia, ale też stałe rozszerzanie oferty obecnych przewoźników, pozwalają pasażerom coraz dogodniej planować podróż z wylotem z Bydgoszczy.

W niedzielę (28 października) inauguracyjnym lotem linii Ryanair odlecieli pasażerowie z Portu Lotniczego Bydgoszcz na lotnisko Kijów-Boryspol. W tym momencie kujawsko-pomorskie jest połączone z Ukrainą sześcioma lotami w tygodniu. Od 28 października zmienił się też rozkład lotów na zimowy.

W zimowej siatce połączeń lotniska znajdują się loty do: Birmingham, Dublina, Dusseldorfu, Londynu, Kijowa, Lwowa, Frankfurtu nad Menem.

Źródło: Port Lotniczy Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor