Wydarzenia 22 mar 18:03 | Redaktor
Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania 31-latek zatrzymany

fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci z wydziału ruchu drogowego w Świeciu zatrzymali mężczyznę, na którego wydany był Europejski Nakaz Aresztowania. Jednak to nie jest jego jedyny powód do zmartwień.

Wczoraj (21.03.) podczas patrolowania drogi S5 w miejscowości Nowe Marzy, przed godz. 9.00 funkcjonariusze świeckiej ,,drogówki” zauważyli szybko jadące audi. Postanowili zmierzyć jego prędkość. Kierujący audi,  przekroczył dozwoloną prędkość o 48km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem, kierowca został zatrzymany do kontroli. Podczas rozmowy z 31-letnim kierowcą funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Podejrzenia policjantów się potwierdziły. Mężczyzna w organizmie miał blisko 1,5 promila alkoholu.

Dodatkowo po sprawdzeniu 31-latka w systemach policyjnych, okazało się, że wystawiony jest na niego Europejski Nakaz Aresztowania. Na tym jednak nie skończyły się problemy obcokrajowca. Prawo jazdy, którym się wylegitymował od razu wzbudziło wątpliwości co do jego autentyczności i zostało zatrzymane. Mężczyzna usłyszał zarzuty popełnionych przestępstw oraz wykroczenia i trafił do aresztu gdzie poczeka na ekstradycję.

 

źródło: KMP Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor