Wydarzenia 1 maj 2019 | Redaktor
Prezydencie, wycofaj patronat

fot. Anna Kopeć

Młodzi z Prawa i Sprawiedliwości i innych organizacji młodzieżowych apelują do prezydenta Bydgoszczy o wycofanie honorowego patronatu nad marszem równości.

„Wrażamy głębokie zaniepokojenie z powodu uwiarygadniania patronatem postulatów aktywistów ruchów lesbijek, gejów oraz osób transseksualnych i biseksualnych etc., stojących w sprzeczności z obowiązującym prawem, Konstytucją RP” – napisali młodzi z PiS do prezydenta Rafała Bruskiego. „Jednocześnie obawiamy się, że patronat stanowi wstęp do wprowadzenia słynnej karty LGBT  (…) Uważamy, że popieranie podobnych postulatów stanowi dokładną odwrotność równości. Przede wszystkim równości wobec prawa. Dlatego zwracamy się uprzejmie do pana prezydenta, aby w swojej mądrości i doświadczeniu samorządowca odwołał patronat. Uważamy, że samorząd powinien łączyć, a nie dzielić, powinien być wolny od ideologii.”

- Jako obywatele uważamy, że to zła decyzja – tłumaczył na konferencji prasowej Julian Drob, przewodniczący Forum Młodych PiS. – Każdy jest człowiekiem i ma prawo się mylić, a złe decyzje należy korygować. Stąd nasz apel do prezydenta.

fot. Anna Kopeć

- Prezydent Rafał Bruski ośmiesza swój urząd poprzez honorowy patronat nad tą inicjatywą – powiedział Grzegorz Kluczyński, przewodniczący kujawsko-pomorskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej.  – Osoby LGBT plus mają w Polsce pełnię praw. Związki tworzone przez te osoby nie mogą być równe rodzinie, ponieważ rodzina to związek kobiety, mężczyzny i ich dzieci.

 

 

 

 

Marsz równości ma się odbyć w sobotę 11 maja. W tym samy dniu planowany jest też marsz normalności. Temu drugiemu ratusz odmówił rozpatrzenia wniosku o patronat. - Nie spełniał wymogów formalnych - tłumaczył na ostatniej sesji Rady Miasta (24 kwietnia) prezydent Rafał Bruski.

jk

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor