Wydarzenia 9 cze 2020 | Krzysztof Drozdowski
Prezydent Andrzej Duda w Solcu Kujawskim 

fot. JT

Prezydent Andrzej Duda odwiedził dziś Solec Kujawski. Jest to już druga wizyta w tym roku Andrzeja Dudy w tym mieście. Tym razem spotkanie było otwarte dla mieszkańców którzy licznie przybyli na solecki rynek.

Punktualnie o godzinie 16 Prezydent Andrzej Duda wyszedł do mieszkańców Solca Kujawskiego. Tłumnie zgromadzeni na Rynku mieszkańcy powitali go owacyjnie. Była to okazja do żywego kontaktu z Głową Państwa. 

Prezydent Duda aktywnie podróżuje po kraju prowadząc kampanię wyborczą. Tak jak przy poprzednich wyborach prezydenckich Andrzej Duda stawia na bezpośredni kontakt z wyborcami, dialog i docenienie nie tylko Polski metropolitarnej ale i regionalnej. Kampania Andrzeja Dudy to nie efektowne konwencje za miliony złotych oraz prasowe polemiki. To dynamiczna kampania gdzie na pierwszym miejscu stoi człowiek, jego problemy, oczekiwania, postulaty. 

Na Ziemii kujawskiej Andrzeja Dudę przywitał lider PIS w regionie poseł Tomasz Latos. Podczas swojego przemówienia Prezydent zwrócił uwagę na lokalne problemy m.in. kwestię drogi S10.

 Ważne miejsce w przemówieniu Prezydenta zajeła rodzina która jest szczególnie ważna w obecnych czasach. 

Wizytę Prezydenta Dudy próbowała zakłócić grupa zwolenników jednego z kontrkandydatów. Jeśli ich marginalna liczebność wobec zwolenników Andrzeja Dudy odzwierciedla poparcie kandydatów to Andrzej Duda w naszym regionie może liczyć na silny mandat społeczny na następną kadencję. 

 

 

 

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.