Wydarzenia 15 sty 2018 | Redaktor
Prezydent Bruski bez ochrony [ZAMACH CIĄG DALSZY]

Strona internetowa Radia PiK/fot. Damian Klich

Mimo dramatycznego oświadczenia w wywiadzie dla Radia TOK FM, że ktoś chce mu zaszkodzić i czyha na jego zdrowie, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski ciągle nie ma osobistej ochrony. W niedzielę samotnie kwestował na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przypomnijmy: Prezydent Bydgoszczy w ubiegłym tygodniu podczas wizyty w Warszawie udzielił wywiadu ogólnopolskiemu Radiu TOK FM. Oświadczył w nim:

Miesiąc temu ktoś wkręcił mi trzy śruby w oponę samochodu. To wskazuje na to, że sprawca działał z premedytacją i chciał mi zaszkodzić jak najbardziej.

I dodał:

Gdyby chciał się po prostu wyżyć, to przebiłby mi opony nożem. Wtedy od razu zauważyłbym szkodę. Śruby zauważyłem dopiero po jakimś czasie - jeździłem samochodem, z którego opony uchodziło powietrze. W każdej chwili opona mogła pęknąć, co byłoby bardzo niebezpieczne podczas jazdy. Zgłosiłem sprawę na policję.

Wypowiedź ta zaniepokoiła opinię publiczną w całym kraju. Była cytowana przez największe media:

Onet.pl: Prezydent Bydgoszczy: ktoś wkręcił mi trzy śruby w oponę

Telewizja Bydgoszcz (bydgoszcz.tvp.pl):  Śruby w oponie prezydenta. Ktoś nastaje na jego życie?

Wyborcza.pl/Bydgoszcz: Kto wkręcił śruby w oponę auta prezydenta Bruskiego? Policja nie ustaliła

Właśnie. Policja nie ustaliła. Policja nie wydała do tej pory żadnego oficjalnego komunikatu. Portal metropoliabydgoska.pl napisał zaś tak:

„jak udało nam się dowiedzieć, zawiadomienie zostało złożone przez Rafała Bruskiego jako osobę prywatną i miało ono miejsce pod koniec października ubiegłego roku. Prowadzono je pod kątem wykroczenia, to jest uszkodzenia mienia”.

W związku z rozbieżnościami w relacji prezydenta Bruskiego a nieoficjalnymi informacjami z policji, wystosowaliśmy pismo do Komendy Głównej Policji w Warszawie. W piątek (12 stycznia)  po południu otrzymaliśmy korespondencję:

„w odpowiedzi na przesłane zapytanie uprzejmie informuję, że właściwym do udzielenia odpowiedzi na Pańskie pytania jest Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Tam też przekierowaliśmy Pańskie zapytanie.

z poważaniem

mł. insp. Mariusz Ciarka

Rzecznik Prasowy

Komendanta Głównego Policji

z up.

podkom. Dawid Marciniak”

Czekamy zatem na oficjalne stanowisko kujawsko-pomorskiej policji.

Wysłaliśmy też zapytanie do ratusza, czy w związku z zaistniałą sytuacją prezydent wystąpił o dodatkową ochronę. Odpowiedzi do tej pory nie otrzymaliśmy. Tymczasem w niedzielę prezydent Bruski bez żadnej ochrony kwestował na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Widać to doskonale na ilustracji zamieszczonej w serwisie internetowym Radia PiK.

 Do sprawy będziemy wracać.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor