Wydarzenia 6 wrz 13:28 | Redaktor
Przed nami 19th Mózg Festival w Bydgoszczy

mat. organizatora

W czwartek, 7 września rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych „Mózg Festival”. Podczas 19 edycji usłyszymy muzyków ze świata, zobaczymy niezwykle instalacje i performance. Hasłem tegorocznego festiwalu jest „Do not forget to keep your mind clean” (Nie zapomnij zachować jasności umysłu). Wstęp na wszystkie wydarzenia za okazaniem bezpłatnego zaproszenia.

Bydgoski „Mózg Festival” to marka sama w sobie. Od 15 lat organizatorzy ściągają do naszego miasta najciekawszych artystów z wszystkich kontynentów, którzy prezentują różne rodzaje muzyki współczesnej, nierzadko połączone ze sztukami wizualnymi. Jednym z głównych założeń festiwalu jest jego wielokulturowość oraz prezentacje sprzyjające poznawaniu i rozumieniu wieloaspektowości kultur. Do Bydgoszczy przyjadą więc muzycy poruszający się we wszystkich rejonach muzyki współczesnej, sztuki performance, audio i wideo instalacji, w których muzyka odgrywa istotną rolę.

Festiwal rozpocznie się w czwartek, 7 września od wystawy malarstwa ZbyZiela. Tego samego wieczoru czeka nas też performance Magdaleny Mellin, koncert izraelskiego gitarzysty i multiinstrumentalisty Ido Bukemana oraz koncert premierowy wydawnictwa Tańce Bydgoskie Grupy Trytony.

W kolejnych dniach czekają nas m. in. koncerty, spektakle, spotkania i performance. Festiwalowe wydarzenia odbywać się będą w kilku lokalizacjach: Klubie Mózg, Galerii Miejskiej bwa, Teatrze Polskim. Szczegółowy program dostępny jest tutaj: festiwal.mozg.pl
Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest darmowy za okazaniem zaproszenia. Bezpłatne zaproszenie można otrzymać wysyłając zgłoszenie na adres pr@mozg.art.pl.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych „Mózg Festival“ to spotkanie artystów tworzących i poruszających się we wszystkich rejonach muzyki współczesnej, sztuki performance, audio i wideo instalacji, w których muzyka odgrywa istotną rolę.
Do udziału w festiwalu zapraszani są artyści z całego świata, gdyż jednym z założeń festiwalu jest jego wielokulturowość oraz prezentacje sprzyjające poznawaniu i rozumieniu wieloaspektowości kultur. Festiwal prezentuje najnowsze techniki wykonawcze oraz połączenia interdyscyplinarne w kontekście i poszanowaniu tradycji. Do udziału w festiwalu zapraszane są wybitne indywidualności świata sztuki oraz młodzi artyści, których dotychczasowe działania noszą znamiona wyjątkowych. Nieodzownym, w naszym odczuciu, elementem festiwalu jest także udział artystów lokalnych, spełniających powyższe założenia. Wszystkie działania artystyczne traktowane są jako środek, który prowadzić ma do głębszego poznania otaczającej nas rzeczywistości i przemian zachodzących na świecie oraz rozwoju osobistego zarówno twórców jak i odbiorców działań festiwalowych.

Mózg Festival to wydarzenie interdyscyplinarne, w którym muzyka odgrywa szczególną rolę, a poza muzyką zobaczymy performance art, instalacje audiowizualne, film, multimedia. Będzie też miejsce na wykłady, warsztaty i spotkania ze znaczącymi postaciami sztuki i filozofii. Program festiwalu będzie budowany tak aby wszystkie wymienione ze sztuk przenikały się, a spotkania i rozmowy budowały kontekst do działań artystycznych.
W latach 2022–2025 festiwal odbywa się pod hasłem „Do not forget to keep your mind clean” (Nie zapomnij zachować jasności umysłu).

 

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor