Wydarzenia 18 mar 2023 | Redaktor
Przedświąteczna wystawa rękodzieła w Urzędzie Marszałkowskim

fot. Szymon Zdziebło

W najbliższy czwartek (23 marca) w Urzędzie Marszałkowskim odbędzie się połączona z kiermaszem doroczna wielkanocna wystawa rękodzieła osób niepełnosprawnych pod hasłem „My też potrafimy”. Własne stoiska wystawi 46 instytucji wsparcia i integracji społecznej z całego województwa. Kiermasz odbędzie się w gmachu głównym na placu Teatralnym 2 i przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 73 w Toruniu w godz. 10-13.30. Zapraszamy!

Swoje prace zaprezentują uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, pracownicy zakładów aktywności zawodowej, uczniowie szkół specjalnych i podopieczni domów pomocy społecznej oraz twórcy skupieni w organizacjach pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Obejrzeć i kupić można będzie między innymi oryginalne pisanki, stroiki, haftowane serwetki, kartki i ozdoby świąteczne. Całkowity dochód ze sprzedaży wystawcy przeznaczają na rehabilitację osób niepełnosprawnych.

 

Urząd Marszałkowski organizuje podobne wystawy-kiermasze dwa razy w roku – przed Wielkanocą i przed Bożym Narodzeniem. Ta, na którą zapraszamy, jest 32. z kolei. Wydarzenie jest finansowane ze środków samorządu województwa kujawsko-pomorskiego (w ramach projektu „Równe szanse 2030+”).

 

źródło: UMWKP

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor