Wydarzenia 15 lut 2019 | Redaktor
Przetarg na przystanek wiedeński na Focha

fot. UMB

Zależy nam, aby jeszcze w tym roku na placu Teatralnym wybudowany został pierwszy w Bydgoszczy przystanek wiedeński oraz bezpieczne drogi rowerowe – informuje ratusz.

To już drugie podejście do tej inwestycji. „Ponieważ na rynku budowlanym coraz trudniej znajdować wykonawców prac, musimy powtórzyć przetarg” – tłumaczy urząd.

materiał UMB

Zakres prac zamawianych w przetargu jest znacznie większy niż tylko budowa przystanku wiedeńskiego. W obrębie placu Teatralnego powstaną też drogi rowerowe, które zapewnią bezpieczny przejazd m.in. na kierunku Stare Miasto-Gdańska. Do ruchu rowerowego zostanie dostosowana sygnalizacja świetlna. Przy okazji wymienione zostaną fragmenty nawierzchni na ul. Focha  oraz na skrzyżowaniu z ul. Gdańską wraz z wymianą kostki betonowej w torowisku na wlocie ul. Gdańskiej. W przyszłości droga rowerowa planowana jest również na dalszym odcinku ul. Focha.

„Ponieważ do pierwszego przetargu ogłoszonego na koniec ubiegłego roku nie zgłosił się żaden podmiot, postępowanie jest powtarzane. Roboty na przystanku wiedeńskim i prace związane z wymianą nawierzchni na skrzyżowaniu ul. Focha, Jagiellońskiej i Gdańskiej przeprowadzone mają być niezmiennie w okresie letnim, by ograniczyć utrudnienia na ważnym węźle komunikacyjnym do minimum. Przed wakacjami będą mogły być prowadzone roboty nie wpływające istotnie na płynność ruchu. Zakończenie zadania planowane jest wstępnie wczesną jesienią” – informuje ratusz. I dodaje: „W tym roku zlecone zostanie również opracowanie koncepcji przebudowy wszystkich przystanków w jezdni zlokalizowanych na ul. Gdańskiej na odcinku od Jagiellońskiej do ul. Kamiennej”.

Oferty w przetargu mozna składać do 4 marca w Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, ul. Toruńska 174a, 85-844 Bydgoszcz.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor