Wydarzenia 9 wrz 2017 | Wojciech Bielawa
Przy rondzie Kujawskim powstanie parking na 140 miejsc

Kamienice zostaną niebawem wyburzone / fot. wb

W miejsce obskurnych pustostanów stojących pomiędzy dwoma jezdniami ulicy Kujawskiej powstanie duży parking. Kamienice zostaną wyburzone jesienią tego roku.

Domy stojące pomiędzy pasami ruchu ulicy Kujawskiej, koło stacji benzynowej Orlen zostały już opróżnione. Jeszcze tej jesieni – w ramach przygotowania do budowy torowiska wzdłuż ulicy Kujawskiej – zostaną wyburzone. W miejscu wyburzonych zniszczonych kamienic powstanie parking na ponad 140 miejsc. - Będzie to doskonałe miejsce do pozostawienia pojazdu i kontynuowania podróży do centrum z wykorzystaniem komunikacji miejskiej. W kierunku ronda Jagiellonów kursować będą tramwaje, natomiast autobusy w drodze na Zbożowy Rynek pojadą wydzielonym pasem ruchu. Przebudowany zostanie też niewielki parking znajdujący się przy budynkach zlokalizowanych w północno-zachodniej części ronda na około 20 pojazdów – czytamy na stronie Urzędu Miasta Bydgoszczy.

W ramach inwestycji, przebudowany zostanie także parking w rejonie ul. Ustronie. Część placu zajmie nowa jezdnia prowadząca w kierunku ronda Bernardyńskiego, a reszta terenu niezmiennie pełnić będzie funkcje parkingu na blisko 70 pojazdów.

Aktualnie trwa przetarg na rozbudowę ul. Kujawskiej. Na październik planowany jest wybór podmiotów, które zostaną zaproszone do składania ofert. Inwestycja będzie prowadzona przez 2,5 roku i zakończy się w I połowie 2020 roku.

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący