Wydarzenia 13 mar 2018 | Redaktor
Pytania posła Latosa do marszałka Całbeckiego

Poseł Tomasz Latos/fot. Anna Kopeć

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Latos chce się dowiedzieć jak wydawane są publiczne pieniądze w Urzędzie Marszałkowskim.

Poseł poinformował na konferencji prasowej, że wysłał do marszałka województwa Piotra Całbeckiego list z pytaniami. W liście czytamy: „W trybie udzielenia informacji publicznej proszę o przekazanie danych na temat:

  1. krajowych i zagranicznych podróży służbowych Pana Marszałka, członków Zarządu Województwa oraz pracowników Urzędu Marszałkowskiego,
  2. ilości samochodów będących na stanie Urzędu Marszałkowskiego województwa kujawsko-pomorskiego oraz kosztów związanych z ich ekploatacją,
  3. wysokości premii dla pracowników, a także Marszałka i członków Zarządu Województwa,
  4. dokonywania płatności przy wykorzystaniu służbowych kart płatniczych,
  5. wydatków na reklamę i promocję Urzędu oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

Ponadto proszę o informacje ilu pracowników pracuje obecnie w Urzędzie Marszałkowskim, a także ilu było zatrudnionych w okresie 2008-2017, z wyszczególnieniem poszczególnych lat.”

Zdaniem posła Tomasza Latosa, transparentność jest potrzebna i wyborcy powinni poznać konkretne kwoty. Uważa też, że zwłaszcza na kilka miesięcy przed wyborami należy pytać jak wygląda sytuacja finansowa województwa i jakie ta władza generuje koszty.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor