Wydarzenia 13 mar 2019 | mk
Radni fundują stypendia zdolnym uczniom

fot. Anna Kopeć

Maria Chmielewicz i Zuzanna Kostrzewa, uczennice Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy, otrzymały stypendia radnych miasta. Obie należą do Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Bydgoskiej.

Stypendia dla dziewcząt ufundowali Szymon Róg i Paweł Bokiej, radni Prawa i Sprawiedliwości. Dyplomy wręczyli im w środę (13 marca), przy okazji próby w Szkole Podstawowej nr 56.

Radni o wytypowanie stypendystów zwrócili się tym razem do Elżbiety Kornaszewskiej-Rogackiej, kierownik Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska. 

Zgodnie z regulaminem programu, pod uwagę brane są wyniki w nauce i dzialalność dodatkowa uczniów. Zazwyczaj prośba o wytypowanie stypendystów kierowana jest do grona pedagogicznego jednej z bydgoskich szkół. 

Stypendium radnego to inicjatywa Ireneusza Nitkiewicza (SLD-Lewica Razem). – Cieszymy się, że do programu dołączyli radni z różnych opcji – mówił pod koniec poprzedniej kadencji Rady Miasta. – Po stypendystach widać, że taka potrzeba jest.

Stypendium w kwocie 1000 złotych, wypłacanych w „ratach” po 200 złotych miesięcznie, ma motywować do dalszej nauki i wspierać rozwój ucznia. W ciągu ostatnich lat skorzystali już z niego uczniowie z różnych szkół, wyróżniający się w nauce, sporcie czy działalności artystycznej.

fot. Anna Kopeć

SPROSTOWANIE: W artykule opublikowanym w środę (13 marca) pojawiła się informacja, że radni o wytypowanie stypendystów zwrócili się bezpośrednio do Panstwowego Zespołu Szkół Muzycznych, której uczennicami są obie docenione członkinie zespołu.  Za pomyłkę przepraszamy.

 

 

mk Autor