Wydarzenia 17 cze 2019 | Redaktor
 Rekordy akcji „Czysta Puszcza Bydgoska”

fot. Alicja Leszczyńska

W siódmej edycji akcji „Czysta Puszcza Bydgoska” wzięło udział ponad 200 osób, najmłodszy uczestnik miał niecałe 2 lata, a najstarszy 80. Efektem wielkiego sprzątania jest 400 worków śmieci.

Wielkie sprzątanie odbyło się w sobotę (15 czerwca). Na starcie każdy z uczestników otrzymał rękawiczki, worki foliowe oraz wodę do picia. Około godziny 10.00 wszyscy wyruszyli w las pod opieką koordynatorów, odpowiedzialnych za prawidłowy przebieg tras. Meble, opony, puszki, opakowania po żywności, a także pozostałości po remontach – to tylko niektóre znaleziska podczas tegorocznej akcji.

Po wspólnym sprzątaniu, organizatorzy akcji zaprosili wszystkich na piknik rodziny z ogniskiem, przepysznym jedzeniem, napojami, a także atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Pierwsza edycja „Czystej Puszczy Bydgoskiej” odbyła się siedem lat temu. Początkowo była to mała inicjatywa, skupiająca kilkanaście osób. Z roku na rok, zwolenników i osób wspierających akcję przybywa. Celem akcji „Czysta Puszcza Bydgoska” jest budowanie społecznej odpowiedzialności za wartości wynikające z ochrony środowiska, zwłaszcza lasów.

Organizatorzy zapraszają do kolejnej akcji „Czysta Puszcza Bydgoska” w 2020 roku.

red

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor