Wydarzenia 10 lis 2022 | Redaktor
Remigiusz Kuźmiński  absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy wystąpi w programie

Remigiusz Kuźmiński podczas nagrania wywiadu i występu w programie Cafe Piosenka TVP3

Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy magister sztuki Remigiusz Kuźmiński, o specjalizacji - wokalistyka jazzowa i klasyczna oraz dyrygentura jazzowa i klasyczna, wystąpi w programie telewizyjnym "Cafe Piosenka" prowadzonym przez znanego satyryka i członka Kabaretu OT.TO, Ryszarda Makowskiego.

Emisja programu odbędzie się w najbliższą niedzielę, 13 listopada br. o godz. 16.00, na antenie pasma ogólnopolskiego TVP3 (w naszym regionie jest to oczywiście bydgoski oddział Telewizji Polskiej). Wokalista udzieli w nim wywiadu oraz zaśpiewa dwie kompozycje. Nagranie do programu miało miejsce na początku sierpnia tego roku w studio Telewizji Polskiej S.A. przy ulicy Woronicza 17 w Warszawie. "Cafe Piosenka" jest programem o kawiarnianej scenerii, w którym gospodarz prowadzący Ryszard Makowski rozmawia z gośćmi ze świata artystycznego, muzykami, piosenkarzami, śpiewającymi aktorami, a także prezentuje ich dorobek twórczy. Program ma na celu przybliżenie widzom gwiazd, które znamy, ale często tak naprawdę niewiele
o nich wiemy.


Fot. Artysta podczas nagrania i wywiadu
i występu w programie Cafe Piosenka TVP3

Remigiusz Kuźmiński to dyplomowany artysta, muzyk, wokalista (tenor) i dyrygent.
W czerwcu 2007 roku ukończył pięcioletnie dzienne jednolite studia magisterskie na bydgoskiej Akademii Muzycznej. Uzyskał wyższe wykształcenie muzyczne jako magister sztuki zostając absolwentem klasy śpiewu jazzowego prof. Joanny Żółkoś-Zagdańskiej, śpiewu klasycznego prof. Krzysztofa Szydzisza, dyrygowania jazzowego prof. Andrzeja Zubka oraz dyrygowania klasycznego prof. Moniki Wilkiewicz i prof. Radosława Wilkiewicza.  Miasto Bydgoszcz zajmuje szczególne miejsce w jego sercu. 

Artysta nieustannie od czasów studiów na co dzień jest z nim artystycznie związany. Jako wokalista jazzowy i klasyczny zajmuje się głównie pracą sceniczną i nagraniową. Koncertuje na terenie całego kraju, ale często można go również spotkać na scenach bydgoskich. W trakcie studiów występował na scenie Filharmonii Pomorskiej wykonując wiele dzieł scenicznych m.in. Requiem d-moll KV 626 Wolfganga Amadeusza Mozarta, Pasja według Św. Jana J.S.Bacha,  Carmina Burana Carla Orffa, Straszny Dwór Stanisława Moniuszki, czy też Msza Koronacyjna C-dur KV 317 Wolfganga Amadeusza Mozarta. Współpracował także z Pałacem Młodzieży i Operą Nova. Był solistą bydgoskiego zespołu pop-gospelowego "Quadrans" działającego przy Centrum Kultury Katolickiej "Wiatrak". Od wielu lat nagrywa oraz wydaje albumy płytowe realizowane i produkowane przez bydgoskie MG Studio pod czujnym uchem realizatora dźwięku Marcina Grzelli. Wielokrotnie występował na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, w Klubie "Światłownia", w Hali "Łuczniczka", w Hali "Astoria", w Pałacu w Ostromecku, w Radiu PiK, a także na plenerowych scenach Starego Rynku i w bydgoskich kościołach. Swoimi występami kilkukrotnie uświetniał i wspierał bydgoską Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Użyczył głosu w nagraniu hymnu dla bydgoskiego Klubu Sportowego "Polonia", które zostało zrealizowane w styczniu 2009 roku w Radiu PiK wspólnie z Orkiestrą Dętą z Pruszcza pod dyrekcją Mirosława Kordowskiego. Hymn ten do dnia dzisiejszego emitowany jest na bydgoskim stadionie przed najważniejszymi rozgrywkami sportowymi. Słuchacze bydgoskiego Radia PiK mogą kojarzyć Remigiusza Kuźmińskiego m.in. z audycji "Salon Klasyczny" Magdy Jasińskiej. Wiele razy występował w programach TVP3 Bydgoszcz prowadzonych przez redaktor Urszulę Guźlecką (były to "Cafe Lato", "Letni Salon Trójki" czy "Region Pełen Lata"). Artysta jest rodowitym Pałuczaninem. Urodził się w Szubinie na Pałukach, a przez pierwsze lata życia mieszkał i wychowywał się w Zalesiu Barcińskim w Gminie Barcin.

 

Red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor