Wydarzenia 18 paź 2017 | Wojciech Bielawa
Remont ulicy Cieszkowskiego zbliża się ku końcowi

Remont ulicy Cieszkowskiego / fot. Anna Kopeć

Na przełomie października i listopada ma zakończyć się remont ulicy Cieszkowskiego. Budowniczowie układają chodniki, brukują jezdnię i montują latarnie.

Ekipy remontowe wymieniły już całą podbudowę jezdni i aktualnie brukują ulicę kamienną kostką z czerwonego granitu. Na chodnikach układają natomiast kamienne płyty otoczone opaskami z szarego granitu i bazaltu. Materiały wykończeniowe na nawierzchniach nawiązują do stylu z początku XX wieku, dzięki czemu Cieszkowskiego ma odzyskać swój historyczny charakter.

W tym tygodniu na ulicy zostały zamontowane pierwsze stylizowane lampy oświetleniowe. Lada dzień pojawią się elementy małej architektury, m.in. ławki i kwietniki.

Zgodnie z postulatami mieszkańców, na ulicy Cieszkowskiego zostanie ograniczona liczba miejsc do parkowania. Powstanie łącznie około 25 stanowisk na południowym pasie jezdni. Taka organizacja ruchu pozwoli też wytyczyć szerszy, około 4-metrowy chodnik po północnej, nasłonecznionej stronie ulicy.

Rewitalizacja ulicy Cieszkowskiego będzie kosztować 2,5 mln złotych. Wykonawca robót, spółka Polskie Surowce Skalne, udzieliła 8-letniej gwarancji.

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący