Wydarzenia 11 maj 2017 | Redaktor
Remont wiaduktu na ul. Wojska Polskiego definitywnie zakończony

Wiadukt na ulicy Wojska Polskiego / fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Trzy pasy ruchu, nowy szeroki chodnik i ścieżka rowerowa. W środę zakończyły się odbiory techniczne na południowym wiadukcie w ciągu ulicy Wojska Polskiego.

- Wiadukt jest już w pełni przejezdny. Dzięki modernizacji kierowcy mają do dyspozycji dodatkowy pas ruchu, a piesi szeroki chodnik. Ponadto powstała zupełnie nowa ścieżka rowerowa – mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Południowy wiadukt w ciągu ul. Wojska Polskiego został poszerzony i wzmocniony kosztem 12 mln zł. Inwestycja rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku. Nowy wiadukt był częściowo przejezdny w styczniu, a wiosną prowadzono prace wykończeniowe. W trakcie prac budowlanych znacznie rozszerzono zakres zadania, m.in. zadecydowano o budowie nowych filarów. Dzięki modernizacji rowerzyści mogą bez problemów korzystać z całej ścieżki rowerowej łączącej Wyżyny z centrum Bydgoszczy. - Na razie nie planujemy remontu północnego wiaduktu. Południowy wiadukt wymagał pilnego remontu. Ekspertyzy wykazały, że północny był w lepszym stanie technicznym – dodaje Krzysztof Kosiedowski.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor