Wydarzenia 31 mar 2019 | Redaktor
Reparatka w Starym Fordonie [ZDJĘCIA]

Warsztat – Miejsce skażone sztuką w ramach działań ekologicznych przygotowuje też materiałowe torby na owoce i warzywa/fot. bw

Spotkanie warsztatowe Kawiarenka Naprawcza „Reperatka" odbyło się w sobotę (30 marca) w lokalu Warsztat – Miejsce skażone sztuką przy ul. Bydgoskiej 26 w Starym Fordonie.

Było pogotowie krawieckie, serwis rowerowy, naprawa biżuterii i ceramiki oraz ostrzenie noży. Jak sama nazwa wskazuje warsztaty odbyły się w formie spotkania w kawiarni, w przyjaznej atmosferze przy kawie i ciastku.

fot. bw

Warsztaty są organizowane w ramach projektu SURFACE - Sojusz miast Europy Środkowej na rzecz ponownego użycia produktów (Interreg Europa Środkowa). Ich celem jest bezpłatna naprawa uszkodzonych przedmiotów codziennego użytku oraz promocja i upowszechnienie tematyki związanej z ponownym wykorzystaniem przedmiotów. Ponowne wykorzystanie jest jednym z komponentów zasad Circual Economy (gospodarka o obiegu zamkniętym), czyli przedłużenia „życia" przedmiotów, czego efektem jest ograniczenie odpadów. Warsztaty na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego realizują Europejskie Centrum Współpracy Młodzieży we współpracy z Stowarzyszeniem Tilia.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor