Wydarzenia 20 cze 18:19 | kd
Rodzeństwo wyszło z domu, poszukiwała ich policja

Kryminalni z Inowrocławia przez blisko dobę poszukiwali dwójki rodzeństwa, 16-latka i jego 19-letniej siostry. Zaginięcie zgłosił ojciec, bo ci mieli rzekomo wyjść tylko do sklepu. Zostali odnalezieni na terenie Inowrocławia.

W miniony piątek (17czerwca) policjanci, zajmujący się poszukiwaniami, na jednej z ulic Osiedla Śródmieście odnaleźli poszukiwane rodzeństwo. Z informacji uzyskanej dzień wcześniej od ojca wynikało, że 19-latka i jej o trzy lata młodszy brat, wyszli z domu na zakupy i nie wrócili. Choć brat był pod opieką dorosłej siostry, to jednak taka sytuacja wcześniej nie miała miejsca, więc rodzic miał się o co martwić.

W tego typu sprawach policjanci przekazują informację, wizerunek i rysopis tych osób policjantom w całym kraju. Poszukiwania są prowadzone bardzo szeroko i często trwa "walka z czasem". 

Informacje zdobyte przez inowrocławskich policjantów, zajmujących się poszukiwaniami, potwierdziło to, że rodzeństwo przebywało na terenie ościennego powiatu w rejonie Przyjezierza. Po powrocie do Inowrocławia, na jednym z podwórek Osiedla Śródmieście, namierzyli ich i odnaleźli policjanci.

Niebawem wakacje, a te wiążą się niestety każdego roku z samowolnym oddalaniem się z domu nastoletnich osób. Ci chcą użyć swobody i nie biorą wcale pod uwagę, że ich zachowanie wiąże się z demoralizacją. Nie wiedzą też być może o tym, że tego typu sytuacjom towarzyszy często konflikt z prawem i używki oraz inne przykre następstwa. Warto pomyśleć o swoim bezpieczeństwie!

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

kd Autor