Wydarzenia 24 paź 14:01 | ak
Rośnie Nowy Port w centrum Bydgoszczy. Co dzieje się na budowie ? [WIDEO]

fot. AWZ Deweloper

Budowa Nowego Portu – naprzeciwko Opery Nova, realizowana przez AWZ Deweloper postępuje zgodnie z harmonogramem. Trwają prace związane z wykonaniem największej w Bydgoszczy, dwupoziomowej hali garażowej dla mieszkańców. Codziennie od wczesnych godzin porannych na budowie apartamentów nad Brdą trwa zbrojenie, szalowanie i betonowanie.

– Zakończyliśmy wykonywanie całej płyty fundamentowej na poziomie garażowym -2, tj. 6 m poniżej gruntu. Nad poziomem garażowym -1 mamy już wykonanych 60 proc. stropów. Właśnie wykonujemy strop 0, co oznacza że już niebawem będziemy na parterze. Równolegle rozpoczęliśmy docieplanie ścian zewnętrznych oraz zasypki wokół budynku – informuje Łukasz Iglewski, Kierownik Budowy.

Na budowie pracują obecnie dwa żurawie. Wraz z rozwojem prac, ich liczba zwiększy się do czterech. Inwestor zapewnia, że roboty idą zgodnie z harmonogramem. Jesienna pogoda dopisuje, więc zgodnie z planem budowa ma wyjść z ziemi przed zimą.

AWZ Deweloper podkreśla, że budowana hala garażowa jest tym, co zdecydowanie wyróżnia Nowy Port na tle innych ofert w centrum Bydgoszczy.

– Ma ona dwie kondygnacje podziemne, na których pomieści aż 200 samochodów. To więcej niż liczba wszystkich mieszkań. To jedyna inwestycja w centrum, która gwarantuje taki współczynnik miejsc parkingowych. Bloki, które powstają w okolicy dają możliwość parkowania tylko około połowie ich przyszłych mieszkańców – tłumaczy inwestor.

Miejsca parkingowe to jednak nie wszystko. W hali garażowej Nowego Portu zaprojektowano dodatkowo rowerownie dla mieszkańców, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, miejsca dla motocykli i pomieszczenia do przechowywania. Dzięki schowaniu wszystkich miejsc parkingowych pod ziemią, w Nowym Porcie pojawi się dużo zieleni i przestrzeni wspólnych, gwarantujących wysoką jakość życia. 

– Budując inwestycję w standardzie prestige chcemy w 100 proc. odpowiadać na potrzeby naszych wyjątkowych Klientów – mówi Anna Wydrzyńska, wiceprezes AWZ Deweloper.

I dodaje, że z uwagi na wielkość hali oraz wdrożenie specjalistycznych technologii i ścisłej kontroli jakości, jej budowa to bardzo wysoki koszt. Znacznie wyższy niż w sąsiednich inwestycjach popularnych.

– Od zawsze jednak bardzo ważne są dla nas szczelność i bezpieczeństwo. Nie idziemy na jakiekolwiek kompromisy. Nasze hale garażowe, w przeciwieństwie do większości konkurencji, nie mają problemów z wodą. Bardzo dbamy o to, aby Klienci, którzy nam zaufali, byli w pełni zadowoleni – przekonuje Wydrzyńska.

Na podst. mat. AWZ Deweloper

ak Autor