Wydarzenia 6 lut 2019 | Redaktor
Rozbudowa „dwunastki” - umowa podpisana

materiał UMB

Szkoła Podstawowa nr 12 z klasami integracyjnymi na Górzyskowie zamieni się wkrótce w duży plac budowy. Nowa hala sportowa gwarantować ma uczniom komfortowe lekcje wychowania fizycznego. W dodatkowej przestrzeni powstaną też sale do rehabilitacji. Budynek główny zostanie też poddany termomodernizacji i zyska estetyczną elewację. Inwestycja kosztować będzie ponad 18,5 mln zł – poinformował dziś (6 lutego) ratusz.

Do Szkoły Podstawowej nr 12 z klasami integracyjnymi przy ul. Kcyńskiej 34 uczęszcza blisko 600 uczniów. W ubiegłym roku  ogłoszony został przetarg na budowę sali gimnastycznej wraz z łącznikiem, w którym zaprojektowano pomieszczenia do rehabilitacji. Dodatkowo zadanie rozszerzono o termomodernizację istniejącego budynku. Najkorzystniejszą ofertę złożyło przedsiębiorstwo PUBR, z którą podpisano umowę.  Wyceniło ono wartość inwestycji na kwotę 18,5 mln zł i zaoferowało siedmioletnią  gwarancję. Prace zajmą około roku.

- Modernizacja i rozbudowa budynku na Górzyskowie będzie kosztować więcej niż początkowo zakładaliśmy – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. -  Są jednak rzeczy, w które zawsze warto inwestować. Do takich należy zapewnienie dobrych warunków dla bydgoskich uczniów. Dlatego konsekwentnie realizujemy program zadań związanych z budową sal sportowych i kolejnych basenów. Na finiszu są też zadania związane z przebudową wszystkich przyszkolnych boisk i termomodernizacją ponad 20 obiektów. 

Nowa sala sportowa powstanie na tyłach szkolnej działki. Projektowany obiekt pomieści boisko o wymiarach około 19,5 x36,4 m. Na parterze przewidziano szatnie, sanitariaty, natryski. Wszystkie rozwiązania uwzględniać mają potrzeby uczniów niepełnosprawnych. W miejscu istniejącej hali, która będzie rozebrana przewidziano dwukondygnacyjny łącznik. Pomieści on na parterze trzy sale przeznaczone dla klas I-III, pokój nauczycielski, pomieszczenie dla nauczycieli WF, magazyn sprzętu sportowego, szatnie, salę rehabilitacyjną oraz pomieszczenia techniczne. Na piętrze w ramach funkcji rehabilitacyjnej znajdować się będą sale do pracy z uczniami, sala do rehabilitacji ruchowej (gimnastyka korekcyjna) oraz sala taneczna, świetlica, ponadto gabinet psychologów i pedagogów szkolnych, pokój pielęgniarki szkolnej oraz pomieszczenia pomocnicze i techniczno-porządkowe. Bezpośrednie połączenie istniejącego budynku z projektowanym stanowić będzie przeszklony, jednokondygnacyjny hall z pochylnią dla niepełnosprawnych

Stara szkoła, łącznik i hala zamykać będą z trzech stron dziedziniec wewnętrzny, na którym powstanie plac apelowy. Na elewacjach dominować mają stonowane kolory w odcieniach szarości z kolorowymi akcentami w postaci opasek w ościeżach okiennych.

Wraz z budową hali termomodernizację przejdzie też budynek szkoły. Oddano go do użytku w 1955 roku. W chwili obecnej ściany i drzwi nie spełniają wymagań dotyczących oszczędności energii. Zakres prac obejmuje m.in. docieplenie ścian zewnętrznych i fundamentów, izolację stropu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Budynek zyska nowe rynny, a na koniec elewację. Będzie ona również utrzymana w szarych odcieniach.

Przy szkole w poprzednich latach dobudowano boiska wielofunkcyjne typu Orlik zlokalizowane od strony ul. Strzeleckiej.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor