Wydarzenia 17 sty 2018 | Redaktor
Rozbudowa Grunwaldzkiej. Prace rozpoczynają się od wycinki [KOMUNIKAT URZĘDU MIASTA]

Ulica Grunwaldzka z lotu ptaka / materiały Urzędu Miasta Bydgoszczy

Rozpoczęły się prace na ulicy Grunwaldzkiej. Wykonawca przystąpił do wycinek, usuwania korzeni drzew oraz rozbiórek. Rozbudowa ulicy pochłonie ponad 76 mln zł - podaje Oficjalny Serwis Bydgoszczy.

Projekt przewiduje na całym odcinku pomiędzy Węzłem Zachodnim i granicą miasta budowę dwóch jezdni jednokierunkowych po dwa pasy ruchu w obu kierunkach na całym odcinku. Dodatkowo, na odcinku od ulicy Skośnej do ulicy Flisackiej w kierunku centrum miasta, zaprojektowany jest trzeci pas ruchu przeznaczony jedynie dla autobusów komunikacji publicznej. Zakończenie inwestycji zostało zaplanowane na II połowę roku 2019. Dzięki rozbudowie ul. Grunwaldzkiej szybciej dojedziemy do trasy ekspresowej S5, w godzinach szczytu nie będą tworzyć się zatory, autobusy w stronę centrum pojada wydzielonym pasem, rowerzyści zyskają drogę rowerową, a z ul. Kolbego do skrętu w lewo przeznaczone będą dwa pasy ruchu.

Obecnie prowadzone są wycinki drzew. W ubiegłym roku usunięto egzemplarze rosnące na terenach leśnych. Teraz specjalistyczny sprzęt wyciągnie też korzenie. Ruszą też rozbiórki budynków kolidujących z szerszą ulicą Grunwaldzką na Czyżkówku i Osowej Górze. W najbliższych tygodniach w związku z prowadzonymi pracami nie będą występowały utrudnienia dla kierowców.

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor