Wydarzenia 22 cze 2022 | ak
„Rozmówki w ruchu/Розмовник на ходу”, czyli półkolonie teatralne dla dzieci

fot. Natalia Gryszówka

Teatr Polski w Bydgoszczy ogłasza nabór na półkolonie dla dzieci w wieku 8-12 lat. Warsztaty „Rozmówki w ruchu/Розмовник на ходу” realizowane są w ramach programu „Lato w teatrze”. Celem warsztatów jest pomoc w budowaniu relacji pomiędzy dziećmi polskimi i ukraińskim oraz naukę języków poprzez sztukę.

Warsztaty będą okazją do wspólnego spotkania dla dzieci polskich i ukraińskich oraz naturalnego zagłębienia się w kulturę, a przede wszystkim w język sąsiadujących ze sobą krajów. Istotą projektu jest połączenie artystycznych działań z pogranicza teatru i sztuki z nauką języka. 

Dzieci podczas dwóch tygodni spotkań będą obcować z różnymi dziedzinami artystycznymi – plastyką, muzyką, tańcem i oczywiście - z teatrem. 

Zajęcia nie będą jednak przypominać kursu językowego - mają zachęcić do poznawania języka i kultury przez sztukę i będą nastawione na wzajemną wymianę umiejętności językowych oraz zawiązywanie relacji. Uczestnicy warsztatów będą uczyć się komunikacji przez zabawę, tworząc połączenia pomiędzy tym, czego doświadczają, a słowami i wyrażeniami związanymi z doświadczeniami. Organizatorzy chcą przełamywać bariery językowe i eksplorować pozajęzykowe sposoby porozumiewania się.

Tworzone przez cały okres półkolonii materiały będą zbierane i posłużą do przygotowania tytułowych “Rozmówek w ruchu/Розмовник на ходу” - praktycznego słownika skierowanego od dzieci dla dzieci.

Półkolonie realizowane będą w dniach 18-31 lipca 2022 (zajęcia od poniedziałku do soboty, w godzinach 9:30 – 15:30).

Warsztaty prowadzić będą: Damian Kwiatkowski – warsztaty teatralne, Valentina Protsenko – warsztaty plastyczne, Krystian Łysoń – warsztaty ruchowe, Marcin Muszyński – warsztaty muzyczne.

Zapisy do 3 lipca poprzez formularz dostępny na stronie Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt jest realizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego „Lato w teatrze”, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

mat. Teatr Polski w Bydgoszczy

ak Autor