Wydarzenia 27 kwi 2018 | Redaktor
Rusza gra miejska w aplikacji Aktywna Bydgoszcz

Gry miejskie to dobry sposób na poznanie miasta i jego historii, a za sprawą ciekawych zagadek ukrytych w przestrzeni miasta są rozrywką nie tylko dla najmłodszych. Do grona dziewięciu gier miejskich dołączyła właśnie kolejna. Będzie dostępna w aplikacji Aktywna Bydgoszcz.

W mobilnym przewodniku po Bydgoszczy (aplikacja dostępna w sklepie google play i app store) dostępnych jest dziewięć gier miejskich m.in. Szyfr Pana Twardowskiego, Strzała Łuczniczki, Kod Rejewskiego, czy Tajne Spotkanie. W najbliższy weekend (28-29 kwietnia) dołączy do nich kolejna – Aktywna Bydgoszcz i przyjaciele. Dostępna będzie do pobrania z aplikacją Aktywna Bydgoszcz, która niedawno miała swoją premierę.

Uczestnicy gry miejskiej będą mogli wziąć w niej udział spędzając czas na terenie bydgoskiego Myślęcinka. W weekend (28-29 kwietnia) wszyscy aktywni bydgoszczanie będą mogli skorzystać z punktu zlokalizowanego na początku ulicy Hipicznej. W godzinach od 10.00-18.00 otrzymają bezpłatną wodę oraz zaproszenie do wzięcia udziału w grze miejskiej.

Co trzeba zrobić, aby dołączyć do gry? Wystarczy pobrać aplikację Aktywna Bydgoszcz (będzie można to zrobić w sportowym „pit stopie ”), a następnie dołączyć do zabawy. Celem uczestników będzie odwiedzenie sześciu charakterystycznych punktów w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku.

Każdy, kto weźmie udział w grze ma szanse na zdobycie bezpłatnych pakietów startowych na największe imprezy sportowe w Bydgoszczy oraz bony rabatowe (w wysokości 50 procent) na zakup dowolnego biletu do bydgoskiego zoo 28-29 kwietnia. Do wygrania będą również pakiety startowe na takie wydarzenia jak: Enea Bydgoszcz Triathlon, PKO Bydgoski Festiwal Biegowy, Bydgoszcz Cycling Challenge czy Terenowa Masakra.

Warto wiedzieć:

Aplikacja „Aktywna Bydgoszcz” to wielofunkcyjne narzędzie przydatne każdemu, kto uprawia sport. Aplikacja mierzy czas, pokonany dystans i spalone kalorie. Przebyte szlaki oznacza na mapie. Można wybrać spośród 10 aktywności. Każdy przebyty kilometr przeliczamy na punkty. Punkty można wymieniać u partnerów, np. na rabaty czy upominki. Aplikacja to także baza wiedzy o bydgoskiej infrastrukturze dla aktywnych. Znajdują się tam dane dotyczące bydgoskich basenów, sal gimnastycznych, orlików, plenerowych siłowni. „Kalendarz” przypomni o zbliżających się zawodach. Zestaw „Wyzwań” pomoże w zdobywaniu punktów. „Trasy” pomogą w poszukiwaniu najbardziej malowniczych miejsc w Bydgoszczy. Poprzez aplikację „Aktywna Bydgoszcz” można zapisać się na zawody. Aplikacja jest bezpłatna.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor