Wydarzenia 20 wrz 15:25 | mk
Ryanair uruchamia połączenia Bydgoszcz – Bristol

fot. ilustracyjna, Anna Kopeć

Dwa razy w tygodniu będą realizowane loty z Bydgoszczy do Bristolu. Pierwszy rejs zaplanowano na 31 października.

– Bristol – to kierunek wskazywany przez pasażerów jako jeden z najbardziej oczekiwanych w siatce połączeń regionalnego portu – podkreśla rzecznik Portu Lotniczego Bydgoszcz Mateusz Dul. – Rozkład został zaplanowany w taki sposób, by odpowiadał zarówno na potrzeby turystyczne, jak i biznesowe – zapewnia.

Rejsy, obsługiwane przez linie Ryanair, będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki (start o godz. 11.10) i piątki (start o godz. 21.45).

Kolejny kierunek dołącza do siatki połączeń realizowanych przez Ryanair z Portu Lotniczego Bydgoszcz. W sezonie zimowym irlandzki przewoźnik obsługiwać będzie loty do Dublina, Birmingham, Londynu Luton, Londynu Stansted, a także do ogłaszanego właśnie Bristolu  – mówi Edward Hartwich, delegat Rady Nadzorczej Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

Wiadomo, że w sezonie zimowym z Bydgoszczy polecimy także do Krakowa. Od 30 października rejsy do stolicy Małopolski obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT realizowane będą według nowego rozkładu – w piątki wylot z Krakowa zaplanowano na godzinę 20.30, samolot z Bydgoszczy wystartuje natomiast o godzinie 22.05. W niedzielę pasażerowie z lotniska Kraków-Balice rozpoczną podróż o 16.30, natomiast rejs powrotny wystartuje o godzinie 18.05.

Zimowy rozkład lotów do Warszawy nie został jeszcze przedstawiony.

mk Autor