Wydarzenia 29 lis 2017 | Redakcja
Rybi Rynek zamknięty

Na ulicach i miejskich placach przed świętami pojawią się bożonarodzeniowe iluminacje/fot, Anna Kopeć

Już od dziś (29 listopada) Rybi Rynek zostaje wyłączony ze strefy parkowania. Rozpoczyna się montaż drewnianych domków handlowych kiermaszu bożonarodzeniowego.

Na Rybim Rynku staną cztery rzędy drewnianych straganów z ozdobnymi elementami. Będzie w nich można kupić m.in.: świąteczne ozdoby, biżuterię, ceramikę, galanterię skórzaną, zabawki, pamiątki i upominki, kosmetyki, rękodzieło i wyroby artystyczne, a także żywność - wędliny, sery, miody, oliwy, oleje, przyprawy i zioła, słodycze, napoje, gotowe dania i potrawy.

Kiermasz świąteczny na Rybim Rynku potrwa od 6 grudnia do 23 grudnia w godz. 11-18 z możliwością przedłużenia. Z komunikatu Zarżadu Dróg Miejskich i Komunikacji Miejskich możemy wnioskować, że parking powinien zostać uruchomiony ponownie 6 stycznia 2018 roku.

Tradycyjnie na ulicach i miejskich placach przed świętami pojawią się bożonarodzeniowe iluminacje. Rozbłysną m.in. na Starym Rynku, moście Staromiejskim,  Mostowej, placu Teatralnym, przy ul. Focha, Wełnianym Rynku, Dworcowej. Na Wyspie Młyńskiej zamontowana zostanie świetlna fontanna. „Udekorowany” będzie też budynek ratusza oraz ul. Parkowa. Na Starym Rynku tradycyjnie pojawi się też choinka oraz żłóbek. - Koszt świątecznych iluminacji to blisko 200 tysięcy złotych – informuje ratusz.

 red

Redakcja Autor