Wydarzenia 15 sty 2018 | Redaktor
Są pieniądze na siłownie zewnętrzne i place zabaw

Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól na konferencji poświęconej Otwartym Strefom Aktywności

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to nowy program Ministerstwa Sportu i Turystyki, który umożliwia samorządom i organizacjom otrzymanie środków na budowę placów zabaw i zewnętrznych siłowni. – W naszym województwie dzięki OSA mogłoby powstać 150-200 obiektów – szacuje wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

OSA będzie wspierać realizację dwóch rodzajów inwestycji – budowę plenerowych siłowni z otoczeniem zieleni i strefą odpoczynku, a w rozszerzonym wariancie tworzenie siłowni wraz ze specjalnymi placami zabaw wspierającymi rozwój fizyczny dzieci. Celem Otwartych Stref Aktywności jest sprzyjanie aktywności sportowej oraz międzypokoleniowej integracji społecznej. – Przedsięwzięcia tego typu są bardzo modne, powstają w wielu miejscach. Ten program uruchomiono po to, aby spotkania i połączenie międzypokoleniowe mogły mieć miejsce w specjalnych w strefach na świeżym powietrzu. Zarówno dla dzieci, jak i dla dla osób powyżej 65 roku życia – mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Pieniądze na budowę Otwartych Stref Aktywności mogą otrzymać samorządy i organizacje, które do 15 lutego złożą wniosek za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa Sportu i Turystyki. W ciągu dwóch lat, na realizację programu OSA, ministerstwo przeznaczy 100 mln złotych.

Trwa także nabór wniosków do programu„Sport Wszystkich Dzieci”, dzięki któremu można uzyskać środki na wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży. Termin składania dokumentów upływa 22 stycznia, a na realizację projektu w 2018 roku zarezerwowano 55 mln zł. – Zachęcamy wszystkie organizacje sportowe i społeczne do wzięcia udziału w programie i skorzystania ze środków. Chcemy, żeby województwo kujawsko-pomorskie było bardzo aktywne w tym obszarze – podkreśla wojewoda.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor