Wydarzenia 30 kwi 2020 | Krzysztof Drozdowski
Sagi śmieciowej ciąg dalszy. Miasto się tłumaczy  i stawia ultimatum

mat. ilustracyjny/fot. Anna Kopeć

Znaczna część wtorkowej (29 kwietnia) sesji Rady Miasta została poświęcona palącemu problemowi współpracy z PH Komunalnik, który jest odpowiedzialny za odbiór odpadów w trzech sektorach miasta. Ze strony władz miasta padły konkretne daty rozwiązania problemu.

- Jeżeli sytuacja w zakresie odbioru odpadów przez firmę Komunalnik nie poprawi się, wówczas od 6 maja rozpoczniemy odbiory zastępcze, a w połowie maja przystąpimy do procedury rozwiązania umowy – zapowiedział prezydent Rafał Bruski.

Prezydent poszedł jeszcze dalej i stwierdził, że jeśli do 17 maja nie znikną wszystkie problemy z odbiorem odpadów miasto przystąpi do procedury zrywania umowy. Do tego nie chciałby doprowadzić obecny na sesji współwłaściciel Komunalnika Michał Dąbrowski.

W trakcie sesji na pytania radnych odpowiadał głównie wiceprezydent Michał Sztybel. Wyliczył wszystkie działania, które podejmował on sam lub inne instytucje miejskie w rzeczonej sprawie. Wyliczone zostały monity, upomnienia, zebrania i osobiste kontrole.

Od 6 maja miasto ma rozpocząć realizację zastępczego wywozu odpadów. To zadanie miałoby przypaść miejskiej spółce ProNatura.

Wcześniej zarówno Corimp i Remondis wspólnie zadeklarowali gotowość do uporządkowania trzech spornych sektorów w ciągu 10 dni.

Komunalnik w najbliższym czasie ma uruchomić dodatkowe trzy infolinie do kontaktu z mieszkańcami poszczególnych sektorów. ma to ułatwić współpracę i usunięcie wszystkich niedomagań.

 

 

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.