Wydarzenia 11 sty 2019 | Redaktor
Schreiber zapowiada wsparcie regionu i spotkania z samorządowcami

Minister Łukasz Schreiber/fot. Anna Kopeć

Sekretarz stanu w kancelarii premiera Łukasz Schreiber spotkał się dziś (11 stycznia) w Bydgoszczy z samorządowcami, wójtami i burmistrzami. – Chcę wspierać rozwój ziemi bydgoskiej – deklarował minister.

- Mieliśmy ciekawą ważna i dobrą rozmowę – mówił po spotkaniu z samorządowcami minister Łukasz Schreiber. W spotkaniu uczestniczyła m.in. zastępca prezydenta Bydgoszczy Maria Wasiak oraz wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

- Mamy teraz pięcioletnią kadencję samorządu i jako sekretarz stanu chcę wspierać rozwój ziemi bydgoskiej, wpierać samorządowców, bo tak traktuję swoje zadanie – deklarował minister.

Wśród tematów rozmowy były m.in. budowa drogi ekspresowej S5, plany budowy drogi S10, ale też fundusz dróg samorządowych. Ten kilkumiliardowy program będzie realizowany w 2019 roku. Minister wyraził nadzieję, że „do końca roku 2019 większość odcinków drogi S5 w naszym województwie będzie ukończona”. Zaznaczył, że dzisiejsze kłopoty wynikają z procedury przetargowej przeprowadzonej w latach 2014.15. – Alarmowałem już wtedy, że oferowane ceny są zaniżone i stąd teraz jest problem z podwykonawcami – mówił.

Przypomniał też, że droga S10 będzie budowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego i w tym roku zapadną kluczowe decyzje.

Minister Schreiber przyznał, że poruszana była też kwestia cen za energię elektryczną po wejściu w życie ustawy, która powoduje, że podwyżek nie będzie.

- Zaproponowałem stosunkowo cykliczne spotkania, na które będą zapraszani włodarze gmin z naszego terenu – zapowiedział minister. - Spotkania będą tematyczne, poświęcone konkretnym planom, konkretnym projektom. Tematyka będzie wynikała z zapotrzebowania samorządowców.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor