Wydarzenia 13 cze 14:57 | Redaktor
Seniorada i Przemarsz Kapeluszowy - już w ten weekend! Będzie tanecznie, kreatywnie i międzypokoleniowo

fot. bydgoszcz.pl

Przed nami III edycja międzypokoleniowego tygodnia radości. Seniorada 2024 rozpocznie się słynnym Przemarszem Kapeluszowym w sobotę, 15 czerwca. Wydarzeniu towarzyszyć będzie Piknik Organizacji Pozarządowych na Wyspie Młyńskiej.

Wyruszyli na Jasną Górę [VIDEO]

Wydarzenia Dzisiaj 09:08

Pielgrzymi idą

Wydarzenia Wczoraj 19:00

Barwnym Przemarszem Kapeluszowym w sobotę 15 czerwca zainaugurujemy III edycję Seniorady. Już w najbliższą sobotę, 15 czerwca władzę nad Wyspą Młyńską przejmą bydgoskie organizacje pozarządowe oraz seniorzy i seniorki. To również VII edycja pikniku społeczników i społeczniczek.

- Nasza Seniorada jest międzypokoleniowym wydarzeniem, w którym uczestniczą zarówno młodsi, jak i nieco starsi mieszkańcy i mieszkanki Bydgoszczy. Cieszę się z wyjątkowego charakteru przedsięwzięcia, dzięki któremu przedstawiciele wszystkich pokoleń uczą się od siebie, wzajemnie inspirują i coraz lepiej rozumieją. Dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Przed nami bardzo aktywny tydzień, bogaty w  ponad 105 wydarzeń. Zapraszam wszystkie bydgoszczanki i bydgoszczan do wspólnej zabawy – mówił podczas dzisiejszej konferencji Prezydent Miasta Rafał Bruski.

Tegoroczny Przemarsz Kapeluszowy zapowiada się szczególnie kolorowo i głośno. Poprowadzą go w tym roku połączone siły Zespołu Pieśni i Tańca „Płomienie” z MDK nr 4 oraz Orkiestry Dętej przy Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy. Na posiadaczy najciekawszych nakryć głowy, zarówno seniorów, jak i dzieci, czekają cenne nagrody.

W programie Seniorady 2024 znajdziemy niemal cały przekrój aktywności – od spotkania z poezją, pokazy kinowe czy też wspólne spotkanie przy planszówkach po warsztaty kreatywne, energetyczną zumbę i zabawę taneczną w swojskim klimacie. Każda seniorka i senior, niezależnie od zainteresowań, z pewnością znajdzie w nim coś dla siebie. Harmonogram oraz informacje o rezerwacji miejsc na wydarzenia dostępne są na stronie www.bydgoszczseniorom.pl.

Przemarsz kapeluszowy i piknik NGO

Przemarsz Kapeluszowy to już bydgoska tradycja. W tym roku odbędzie się jego XIV edycja. Przemarsz wyruszy w trasę o godzinie 12.00 wraz z uczestnikami VII edycji pikniku społeczników i społeczniczek. Jak każdego roku, piknik NGO to przede wszystkim okazja dla lokalnych organizacji pozarządowych do zaprezentowania swojej działalności mieszkańcom i mieszkankom Bydgoszczy w ramach najróżniejszych atrakcji na stoiskach wystawienniczych oraz występów na scenie.

- Seniorów wraz z rodzinami, reprezentacje klubów i organizacji, uniwersytetów trzeciego wieku, zapraszamy w sobotę 15 czerwca o godz. 11.30 na Plac Praw Kobiet. Tam posłuchamy muzyki, rozśpiewamy się, udekorujemy kolorowymi balonami i około 12.00 wyruszymy barwnym korowodem na Wyspę Młyńską, na VII Piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych - zaprasza Dorota Glaza, dyrektorka Biura Aktywności Społecznej UMB.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor