Wydarzenia 26 sie 2020 | Zofia Płachta
Sklepy charytatywne - jak w dobry sposób pozbyć się zbędnej odzieży?

fot.: pixabay

Kiedy porządkujemy garderobę, często pojawia się dylemat co zrobić z ubraniami, których nie chcemy już nosić. Możemy je sprzedać za pośrednictwem platform internetowych takich jak Olx i Vinted, sprzedać w sklepie z odzieżą używaną lub oddać komuś znajomemu. Możemy też wykorzystać niepotrzebne ubrania do wsparcia szczytnego celu i oddać je do sklepu charytatywnego prowadzonego przez Stowarzyszenie im. Sue Ryder.

Stowarzyszenie im. Sue Ryder działa na rzecz dzieci, dorosłych przewlekle i nieuleczalnie chorych, niepełnosprawnych oraz na rzecz aktywizacji i integracji osób starszych. W ramach stowarzyszenia w 2007 roku powstał pierwszy sklep charytatywny, z którego cały dochód przeznaczany jest na wsparcie chorych oraz osób starszych pozostających pod opieką Domu Sue Ryder.

Przekazywana do sklepu odzież trafia na sklepowe wieszaki i może zostać kupiona przez innych klientów. Ich zapłata za nasze ubrania bezpośrednio weprze działanie stowarzyszenia. Ubrania muszą być w dobrym stanie i nadawać się do dalszej dystrybucji. Oprócz odzieży sklepy przyjmują także inne przedmioty, takie jak książki, bibeloty, zabawki, obuwie, płyty, sprawne urządzenia AGD i RTV, meble czy obrazy – oczywiście w dobrym stanie, nadające się do dalszego użytku. W Bydgoszczy funkcjonują obecnie dwa sklepy Sue Ryder – na ulicy Dworcowej 33 oraz Drukarskiej 6.