Wydarzenia 21 mar 13:27 | Redaktor
Sprzedawał narkotyki nieletnim. Może dostać 20 lat odsiadki

fot. Policja

Policjanci z komisariatu w Gniewkowie zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy podejrzanego o posiadanie i udzielanie narkotyków osobom nieletnim. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące, ale kara, jaka może mu grozić, jest znacznie surowsza – nawet 20 lat pozbawienia wolności.

Sprawa rozpoczęła się kilka dni temu, gdy gniewkowscy funkcjonariusze uzyskali informacje o możliwych powiązaniach młodego mężczyzny z narkotykami. Dalsze ustalenia pozwoliły policjantom na zaplanowanie działań operacyjnych, które przeprowadzili w środę, 19 marca. Wkroczyli do mieszkania 23-latka, gdzie podczas przeszukania ujawnili ponad 12 gramów zabronionych substancji – w tym marihuanę oraz inną, nieokreśloną jeszcze substancję.

Na miejscu znajdowała się również nastolatka, która – jak wykazało późniejsze dochodzenie – została przez zatrzymanego poczęstowana narkotykami. Co więcej, zebrany przez policję materiał dowodowy wskazuje, że 23-latek odpłatnie udostępniał środki odurzające także innym osobom nieletnim.

Zatrzymany usłyszał zarzuty posiadania narkotyków oraz ich udzielania nieletnim – czynów szczególnie niebezpiecznych społecznie, za które kodeks karny przewiduje surowe konsekwencje. Grozi mu kara nawet 20 lat więzienia.

Dziś, 21 marca, mężczyzna został doprowadzony do prokuratury oraz sądu, który zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Sprawę prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

— To kolejny przykład na to, jak ważne jest reagowanie na sygnały o przestępczości narkotykowej, zwłaszcza w kontekście zagrożenia dla osób nieletnich — podkreśla asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu.

Policja apeluje do mieszkańców o czujność i zgłaszanie wszelkich podejrzanych sytuacji, które mogą świadczyć o handlu lub udostępnianiu narkotyków – zwłaszcza w środowisku młodzieży.

Źródło: Policja

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor
-->