Wydarzenia 6 cze 2018 | Redaktor
Środa Chemika. Porażka w pucharze i awans w lidze

Na czele tabeli IV ligi piłki nożnej są dwie drużyny z Bydgoszczy - Chemik i Polonia/fot. Anna Kopeć

Piłkarze Elany Toruń wygrali 5:2 w pierwszym meczu finałowym Okręgowego Pucharu Polski, choć do przerwy to Chemik Bydgoszcz miał jednobramkową zaliczkę.

Elana objęła prowadzenie w 22. minucie, kiedy po strzale z dystansu do siatki trafił  Damian Lenkiewicz. 120 sekund później Maciej Kot wyrównał, a jeszcze przed przerwą bydgoszczanie wyszli na prowadzenie, gdy po rzucie rożnym gola samobójczego strzelił Paweł Karbowiński.

Po przerwie to Elana zagrała lepiej. W 53. minucie wyrównał Mariusz Stąporski, a w ostatnim kwadransie spotkania torunianie zdobyli jeszcze trzy bramki, które stawiają ich w bardzo korzystnej sytuacji przed rewanżem. Ten odbędzie się w przyszłą środę w Bydgoszczy.

Finał  Okręgowego Pucharu Polski
ELANA TORUŃ - CHEMIK MODERATOR BYDGOSZCZ 5:2 (1:2)

bramki: Damian Lenkiewicz 22', Mariusz Stąporski 53', Patryk Aleksandrowicz 75', 88', Daniel Ciechański 80' - Maciej Kot 24', Paweł Karbowiński 42' (sam.)

Piłkarze Chemika Bydgoszcz są już pewni zwycięstwa w rozgrywkach IV ligi w sezonie 2017/2018. W środę w zaległym meczu 18. kolejki Polonia Bydgoszcz zremisowała na wyjeździe z ostatnim w tabeli Naprzodem Jabłonowo Pomorskie 3:3.

Taki wynik sprawił, że podopieczni Piotra Gruszki są już pewni awansu. W 30 dotychczasowych meczach zgromadzili 73 punkty i mają dziewięć punktów przewagi nad drugą Polonią i trzecią Kujawianką Izbica Kujawska.