Wydarzenia 25 cze 2018 | Redaktor
Stary Fordon bardziej „wiślany”. Będzie umocnione nabrzeże

materiały UMB

Nad brzegiem Wisły powstanie fragment umocnionego nabrzeża do cumowania i wodowania mniejszych łodzi. Miasto zleca projekt.

Umocnione nabrzeże będzie zlokalizowane na przedłużeniu ul. Frycza-Modrzewskiego. Jak deklarują urzędnicy, ma przede wszyskim wzmocnić potencjał Starego Fordonu, który znów „zwraca się ku Wiśle”.

Nabrzeże ma być miejscem rekreacji z siedziskami, pozwoli także wodować i cumować  mniejsze łodzie czy korzystać z transportu wodnego. Będzie również pełniło funkcję ochronną (ostrogi) i wzmocni projektowaną drogę dojazdową do planowanego w przyszłości portu.

Opracowana koncepcja zakłada przedłużenie ul. Frycza-Modrzewskiego wraz z wykonaniem zawrotki, budowę umocnionego nabrzeża pionowego i tarasowego z pochylnią do wodowania, ruchomymi zasilanymi elektrycznie trapami i dojazdem, oświetlenia i odwodnienia, budowę punktu czerpalnego wody, wyposażenie nabrzeża, umocnienie materacami gabionowymi brzegu przy pochylni (wzmocnienie jest potrzebne dla ścieżki i boiska do siatkówki plażowej projektowanej w osobnym opracowaniu).

Obecnie trwa przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej niezbędnej do przebudowy nabrzeża.  Wykonawca będzie miał na to ok. 11 miesięcy.

Zlecenie projektu to efekt konsultacji społecznych. Wcześniej zakończyły się prace nad dokumentacją projektową związaną z przebudową ulic oraz terenów rekreacyjnych w Starym Fordonie. Trwa uzyskiwanie pozwolenia na budowę i przygotowania do ogłoszenia przetargu, w którym wyłoniony zostanie wykonawca odpowiedzialny za rewitalizację ul. Bydgoskiej.

 

oprac. na podst. UMB

 

  

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor