Wydarzenia 17 maj 2019 | Redaktor
Studenci będą walczyć w Brdyujściu o medale wioślarskich mistrzostw Polski

fot. Andrzej Obiała

21 uczelni z ośmiu miast przysłało swoich reprezentantów na Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Impreza odbędzie się w sobotę (18 maja) na torze regatowym Brdyujście w Bydgoszczy.

Na listach startowych jest ponad dwustu zawodników reprezentujących uczelnie z Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Poznania, Szczecina, Torunia, Warszawy i Wrocławia. Kobiety i mężczyźni rywalizować będą na dystansie tysiąca metrów – panie w jedynkach, dwójkach podwójnych i ósemkach, a panowie w jedynkach, dwójkach podwójnych wagi lekkiej i ósemkach.

Emocjonująca powinna być zwłaszcza rywalizacja największych łodzi. Wśród kobiet osiem uczelni wystawiło do walki o medale ósemki, a wśród mężczyzn aż dwanaście. Przed rokiem wśród pań w rywalizacji ósemek zwyciężyła ekipa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, a wśród panów najlepsza była załoga Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. ALK zwyciężyła w klasyfikacji generalnej – zresztą nie po raz pierwszy – i w tym roku też zaliczana jest do faworytów. Początek zawodów planowany jest na godz. 11. Biegi eliminacyjne powinny zakończyć się przed 14, a godzinę później planowany jest start wyścigów finałowych.

Organizacja Akademickich Mistrzostw Polski w judo współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem strategicznym imprezy jest Grupa LOTOS S.A. W klasyfikacji całego cyklu Akademickich Mistrzostw Polski prowadzi krakowska AGH, która wyprzedza Politechnikę Gdańską i Uniwersytet Warszawski. Wszystkie te uczelnie będą miały w Bydgoszczy na wodzie swoich reprezentantów.

Uczelnie biorące udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w wioślarstwie:


Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
Akademia Morska w Szczecinie
Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
Politechnika Gdańska
Politechnika Poznańska
Politechnika Warszawska
Politechnika Wrocławska
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Uniwersytet Szczeciński
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy
Uniwersytet Warszawski
Uniwersytet Wrocławski

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor