Wydarzenia 11 wrz 22:01 | ak
Święto folkloru w Myślęcinku. Tłumy na Jarmarku Kujawsko-Pomorskim [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Organizowany corocznie Jarmark Kujawsko-Pomorski przyciągnął w niedzielę (11 września) do Myślęcinka tłumy widzów i miłośników regionalnych smaków.

Święto folkloru rozpoczęło się o godzinie 12.00 na polanie u podnóża Ośrodka Rekreacji Konnej. Głównym punktem imprezy, dla której wiele osób odwiedziło jarmark, były stoiska z regionalnymi specjałami i rękodziełem. W czasie jarmarku można było kupić różnego rodzaju pierogi, pasztety, placki na słono i słodko, bigos, krokiety, szaszłyki i wiele innych przysmaków. 

fot. Anna Kopeć

Dla gości przygotowano wiele atrakcji - pokazy tańca, występy zespołów muzycznych i zabawy dla dzieci. Na scenie wystąpiły m.in. zespoły pieśni i tańca Ziemia Bydgoska, Płomienie, Kujawioki od Dobrego, Stowarzyszenie Dworek Polski oraz Kujawy Bachorne z Gminy Osięciny.

fot. Anna Kopeć

fot. nadesłane

Imprezę poprowadziła propagatorka folkloru, red. Krystyna Lewicka-Ritter. – Jarmark to wielkie święto naszej małej ojczyzny, na które mieszkańcy wsi chcą zaprosić mieszkańców miasta i pokazać im nie tylko przepiękny folklor, stroje, ludową muzykę, ale także dziedzictwo kulinarne – mówiła. 

fot. Anna Kopeć

W programie znalazło się również wielkie gotowanie „Smaki narodów”, podczas którego drużyny różnych narodowości przyrządzały swoje specjały w 20-litrowych żeliwnych kociołkach podgrzewanych na ogniu. Można było posmakować potraw z kuchni ukraińskiej, gruzińskiej, nepalskiej, ormiańskiej i oczywiście polskiej. 

fot. Anna Kopeć

Częścią jarmarku były także animacje dla dzieci i zoowyprawa, która odbyła się na terenie Ogrodu Zoologicznego. Odwiedzający jarmark byli też widzami przeglądu hodowlanego koni rasy Tinker.

fot. Anna Kopeć

ak Autor