Wydarzenia 19 wrz 2018 | Redaktor
Sypniewski chce powołania wiceprezydenta ds. Fordonu

materiały „Czasu Bydgoszczy 2018”

Marcin Sypniewski, kandydat na prezydenta komitetu „Czas Bydgoszczy 2018”, proponuje zmiany organizacyjne w bydgoskim ratuszu, m.in. utworzenie nowych punktów obsługi mieszkańców. We wtorek (18 września) przedstawił też liderów list w Fordonie i Śródmieściu.

Pielgrzymi idą

Wydarzenia Dzisiaj 19:00

 – Mieszkańcy nie powinni być zmuszani do długiej podróży, aby załatwić sprawy urzędowe. Dlatego utworzę kilka Biur Obsługi Klienta, w których będzie można złożyć wniosek o odpis dokumentu, dowód osobisty, zarejestrować urodzenia i zgony, złożyć wniosek i odebrać tablicę rejestracyjną – obiecuje Marcin Sypniewski. Biura miałyby mieścić się w budynkach miejskich, obecnych pustostanach.

Dzięki reorganizacji urzędu budynek przy ul. Grudziądzkiej miałby przestać pełnić funkcję administracyjną i zostać przeznaczony do innych celów. Zdaniem kandydata „Czasu Bydgoszczy” zmniejszyłoby to problem korków i braku miejsc parkingowych.

Przedstawicielstwo ratusza miałoby powstać także w Fordonie, gdzie urzędowałby „burmistrz” – wiceprezydent ds. Fordonu. – Ta wielka dzielnica zasługuje na specjalne traktowanie – podkreśla Sypniewski. 

Podczas konferencji prasowej przedstawił także liderów list w Fordonie i Śródmieściu – Adama Bujnego i Damiana Gastoła.

Od lewej: Adam Bujny, Marcin Sypniewski/materiały „Czasu Bydgoszczy” 

Adam Bujny jest wpółwłaścicielem Muzeum Mydła i Historii Brudu. Do tej pory działał m.in. na rzecz ożywienia ulicy Długiej. – Udało się to zrobić! Z roku na rok jest coraz ładniejsza. Powstają kolejne kawiarnie i sklepy. Głęboko wierzę w to, że sukces ulicy Długiej możemy powtórzyć w Fordonie – mówił Bujny. Chciałby, żeby powstały tam bulwary nadwiślańskie, postuluje też budowę ścieżki rowerowej do Borówna. – Ważną rzeczą jest zmiana sposobu myślenia o Fordonie. Jesteśmy częścią Bydgoszczy, największą dzielnicą, w której drzemie ogromny potencjał – dodał.

 

Damian Gastoł/materiały „Czasu Bydgoszczy” 

Jedynkę w Śródmieściu otrzymał młody działacz Damian Gastoł. Do tej pory był wolontariuszem, uczestniczył w organizowaniu referendum o odwołanie prezydenta Rafała Bruskiego. W Śródmieściu chciałby zająć się problemem korków i parkowania. Proponuje bezpłatne pierwsze pół godziny parkowania, parkomaty na kartę, zlikwidowanie strefy B i bezpłatnego parkingu przed ratuszem, a docelowo zakaz wjazdu do ścisłego centrum, z wyjątkiem pojazdów dostawczych i służb.

oprac. mk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor