Wydarzenia 8 cze 2017 | Redaktor
Szkoła na Siernieczku przejdzie generalny remont

materiały Urzędu Miasta Bydgoszczy

Ratusz ogłosił przetarg na prace budowlane w Zespole Szkół nr 17 na Siernieczku. W budynku zostanie wymieniona stolarka, instalacja elektryczna i wodno-kanalizacyjna. Gmach zostanie także ocieplony i odmalowany.

Zespół Szkół nr 17 przy ulicy Kaplicznej mieści się w kilku budynkach. Najstarszy z nich pochodzi z 1948 roku, a szkoła została jeszcze rozbudowana w 1962 roku. W ostatnich latach w szkole wymieniono ogrodzenie, budynki dostosowano do wymogów ochrony przeciwpożarowej, a przed szkołą zbudowano plac zabaw.

Teraz szkoła na Siernieczku przejdzie gruntowną termomodernizację. Ściany zostaną docieplone styropianem. Ponadto w ramach remontu zaplanowano m.in. wymianę stolarki okiennej, izolację stropów, remont kotłowni, schodów zewnętrznych, wymianę instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej oraz modernizację oświetlenia. Na koniec budynek zyska estetyczną biała elewację z różnymi akcentami kolorystycznymi.

Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy prac budowlanych. Zakończenie wszystkich prac w szkole na Siernieczku planowane jest w przyszłe wakacje. Na inwestycje związane z termomodernizacją szkół oraz innych budynków użyteczności publicznej planowane jest pozyskanie dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego (środki na zwiększenie efektywności energetycznej w ramach ZIT). W ciągu najbliższych 2 lat Bydgoszcz na ten cel zamierza wydać ponad 100 mln złotych. Prace zostały zaplanowane w 27 budynkach w 25 placówkach oświatowych.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor