Wydarzenia 2 lip 09:51 | Krzysztof Drozdowski
Szok! Maltretują dzieci na Tik Toku. Serwis nie reaguje

Coraz większą popularność zyskuje serwis społecznościowy Tik-Tok. Jest on przeznaczony głównie dla młodzieży, ale swoje miejsce w nim może znaleźć każdy. Niestety jet to również często miejsce do którego niektórzy trafić nie powinni.

Przeglądając filmiki na serwisie możemy zobaczyć wszystko. Ludzi wykonujących popularne piosenki, domorosłych tancerzy, celebrytów chwalących się swoimi dokonaniami, skąpo odziane kobiety liczace na chwilę sławy. Ale to co najbardziej przykuwa uwagę to różne wyzwania. 

Bez większego wysiłku można odnaleźć filmiki w których występują rodzice (przeważnie jeden z nich) ze swoimi dziećmi. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to co Ci rodzice robią z dziećmi. Polega to na tym, że jakaś popularna osoba wymyśla zadanie (challenge) i następni kopiują to, nagrywają i udostępniają na swoich kontach. To oczywiście nic złego. Niestety niektórzy rodzice wpadają na dość brutalne pomysły.

Jak do tej pory serwis nie zareagował na takie filmiki. Sprawa jest jednak poważna, gdyż dziecko to nie jest zabawka w rękach rodziców. Ich nieodpowiedzialność może w przyszłości spowodować nawet zaburzenia psychiczne. Wśród zadań dla rodziców widzimy np oblewanie małego dziecka wodą z zupełnego zaskoczenia, straszenie w sklepie czy innym miejscu, wkładanie głowy dziecka w mąkę czy też zanurzanie głowy w basenie z wodą.

Pod filmem z dzieckiem przestraszonym przez klauna, dumna matka napisała, ze maluch do dziś się ich boi. Czy to powód do dumy lub radości rodzica? Pogoń za chwilą sławy i popularnymi lajkami przeradza się w obsesję. Nasze życie przenosimy niemal całkowicie do świata wirtualnego.

I może nie ma w tym nic złego, może to taki duch nowych czasów. Jednak w tym wszystkim niektórzy się pogubili. A rodzice, którzy w ten sposób nieświadomie wyrządzają dzieciom krzywdę już na pewno.

mat. tik-tok

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.