Wydarzenia 12 maj 2018 | Redaktor
Szukali miejsc z trylogii Sulimy-Kamińskiego  [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

„Most Królowej Jadwigi” Jerzego Sulimy-Kamińskiego był podstawą zorganizowanej dzisiaj (12 maja) gry miejskiej. Uczestnicy musieli dotrzeć do miejsc związanych z bydgoską sagą i wykonać czekające na nich zadania.

Gra wpisała się w trwające obchody 90. rocznicy urodzin Sulimy-Kamińskiego. Do tej pory na cześć bydgoskiego pisarza odbyły się m.in. prelekcje, bieg uczniów czy bieg wioślarski. „Most” był także jednym z motywów głównych tegorocznych dywanów kwiatowych na Wyspie Młyńskiej.

Uczestnicy dzisiejszej gry wystartowali w pobliżu tytułowego „mostu” - przy ul. Królowej Jadwigi 10. To pierwsza odsłona gry zorganizowanej przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury. Kolejna szansa, by wziąć udział w rywalizacji na cześć Sulimy-Kamińskiego 25 sierpnia i 22 września.

Następne wydarzenie w ramach obchodów rocznicy urodzin pisarza zaplanowane jest na 9 czerwca. Wtedy ma odbyć się happening na moście Sulimy-Kamińskiego z udziałem młodzieży m.in. z SP nr 19 i Koła Szwederowo-Górzyskowo. Planowane jest także stworzenie ławeczki poświęconej autorowi „Mostu” - jego autorami mają być uczniowie bydgoskiego Liceum Plastycznego.

Uroczystościom i wydarzeniom z okazji jubileuszu 90. rocznicy urodzin Jerzego Sulimy-Kamińskiego patronuje „Tygodnik Bydgoski”.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor