Wydarzenia 26 maj 2020 | Jarosław Aleksander
Tarcza antykryzysowa dla biznesu – cykl wideokonferencji dla przedsiębiorców

fot. PARP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju rozpoczyna dziś cykl wideokonferencji dla przedsiębiorców. Inicjatywa ma na celu pomoc prowadzącym działalność gospodarczą w walce z negatywnymi skutkami pandemii koronawirusa.

„Tarcza antykryzysowa dla biznesu” to cykl szkoleń online dla przedsiębiorców. Program kursu został opracowany przez ekspertów z dziesieciu instytucji istotnych dla przedsiębiorców. Są to; Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Konferencje podzielone są na konkretne zagadnienia. Pierwsza transmisja 26 maja dotyczy wsparcia branży turystycznej. Inaugurując cykl szkoleń prowadzonych przez PARP, wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz stwierdziła;

Ten projekt bardzo mnie cieszy, nie tylko dlatego, że ułatwi przedsiębiorcom korzystanie z instrumentów przewidzianych w tarczy antykryzysowej, ale także, dlatego, że jest przykładem świetnej współpracy publicznych organizacji w jednym celu – pomocy polskim przedsiębiorcom. Jestem przekonana, że nasza wspólna inicjatywa zapewni kompleksową wiedzę i ułatwi korzystanie z rozwiązań przewidzianych w tarczy.

Łącznie zaplanowano 20 wideokonferencji. Po każdej z nich przedsiębiorcy będą mieli okazję na rozmowę z ekspertami z danej dziedziny. 

Od początku pandemii staramy się odpowiadać także na związane z nią potrzeby polskich przedsiębiorców. Cykl wideokonferencji da możliwość zadawania pytań o wybrane najważniejsze formy wsparcia. W tak szerokim wachlarzu tematów odpowiedź na nurtujące pytania znajdą zarówno przedsiębiorcy, samorządowcy, pracownicy sektora publicznego i wszyscy, którzy w swojej codziennej pracy współpracują z biznesem – mówi Małgorzata Oleszczuk, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Udział w wideokonferencji nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Więcej informacji na stronie:   www.parp.gov.pl

 

Źródło: PARP

 

Jarosław Aleksander Autor

Katolicka Bydgoszcz