Wydarzenia 22 gru 2017 | Redaktor
Tartak Bydgoszcz dostał pieniądze [TRASA UNIWERSYTECKA]

Trasa Uniwersytecka/ fot. Anna Kopeć

Tartak Bydgoszcz dostał transzę pieniędzy odszkodowania za wywłaszczenie pod budowę drugiego odcinka Trasy Uniwersyteckiej. Właściciel zamieścił ironiczny i rozpaczliwy wpis na portalu społecznościowym.

Publikujemy wpis bez skrótów:

"Szanowni mieszkańcy Bydgoszczy, jak zawsze lojalni wobec mieszkańców Bydgoszczy, przekazujący dosłownie wszystko co ma związek z II etapem TU oraz nami, informujemy oficjalnie, że wczoraj, w godzinach wieczornych wpłynęły na nasze konta pieniądze w wysokości łącznej 530.000,00 ( pięćset trzydzieści tysięcy złotych) – jest to 70 % wartości ustalonej przez Rzeczoznawcę majątkowego – Panią Joannę Grzesiak, za naszą nieruchomość. W związku z powyższym, mając już pieniądze rozpoczynamy proces, który doprowadzi nas do opuszczenia terenu mieszczącego się w Bydgoszczy przy ulicy Ujejskiego 44. Prosimy o kontakt wszystkie biura pośrednictwa nieruchomościami tudzież osoby prywatne posiadające nieruchomość, którą zamierzają sprzedać a szczególnie swoje ogłoszenie kieruję do tych wszystkich, którzy na forach pisali, że 259 zł. za metr kwadratowy , za nasz teren, to mega dobra cena. Nie chcemy nic ponad to co nam zabrano zatem poszukujemy nieruchomości , która ma 4930 m2 lub więcej, media do użytku- prąd, woda, kanalizacja. Teren jak nasz musi być ogrodzony. Miejsce obojętne byle blisko Centrum – podobnie jak Ujejskiego. W kwocie sprzedający musi nam zapewnić przeprowadzkę naszą jako rodziny oraz naszego tartaku- to nawet nie jest 200 maszyn więc chyba nie oczekujemy zbyt wiele. Płacimy gotówką. Z racji tego, że bardzo chcemy aby Pan Prezydent Bruski mógł chwalić się wybudowaną drogą przed zbliżającymi się wyborami proszę o pilny kontakt każdego kto ma w pobliżu ulicy Ujejskiego działkę do sprzedania i Jego oczekiwania finansowe nie są wyższe niż kwota pieniędzy, którą nam wypłacono. Dodam, że kiedyś w przyszłości otrzymamy jeszcze resztę należnych nam pieniędzy – te 30 % czyli kwotę około 228.000,00 zł. ( dwieście dwadzieścia osiem tysięcy złotych). Te pieniądze też możemy przeznaczyć na tę nieruchomość, tzn. dopłacimy do tych 530.000,00 ( pięćset trzydzieści tysięcy złotych). Więcej nie mamy. Jeśli zatem chcemy wypłacić wszystko co mamy, co nam wyliczono, to myślę, że to jest z naszej strony uczciwa propozycja. Pilnie proszę o kontakt każdego kto ma dla nas propozycję.

Powtórzę najważniejsze:

  1. Poszukujemy działki położonej blisko Centrum, blisko dróg krajowych – podobnie jak nasza obecna lokalizacja.
  2. Muszą być blisko przystanki tramwajowe oraz autobusowe aby nasi pracownicy, którzy mają ogromne doświadczenie w pracy w naszym tartaku mogli do nas szybko i łatwo dojechać.
  3. Działka powinna mieć podobne metry jak ta, którą nam odebrano poprzez wywłaszczenie czyli 4930 m2.
  4. Na poszukiwanej nieruchomości musi być dom mieszkalny, może być tak stary jak nasz- nie mamy wygórowanych oczekiwań.
  5. Na działce muszą być media takie jak my mamy: prąd, woda, kanalizacja.
  6. Działka musi być ogrodzona tak jak nasza.
  7. Działka musi być utwardzona ale może tak jak nasza być utwardzona płytami drogowymi oraz matami gumowymi.
  8. Na działce muszą być, tak jak na naszej obecnej, pomieszczenia biurowo- socjalne.
  9. W cenie sprzedający musi przeprowadzić nas jako rodzinę oraz przenieść cały tartak czyli zdemontować maszyny, załadować je na ciężarówki, przetransportować do nowej lokalizacji, rozładować w nowym miejscu, kolejno ustawić wszystko i uruchomić – to nawet nie jest 200 maszyn i urządzeń a tych głównych nie mamy nawet 100 ?!

Żywię nadzieję, że znajdzie się dla nas błyskawicznie nowa lokalizacja. Pragnę dodać, że biorąc pod uwagę jaki szmal oferujemy, chętnych będzie cała masa, zatem informuję, iż decyduje kolejność zgłoszeń . Szczególnie namawiam do podpisania z nami umowy tych wszystkich mega dobrze zorientowanych w cenach nieruchomości w Bydgoszczy, którzy na forach dziwią się o co ten cały raban robimy. Jak widać przecież, pomimo, że ZDMiKP w Bydgoszczy wystąpił o wyrzucenie nas stąd już we wrześniu 2017, to o co nam chodzi albowiem 21.12.17 już mieliśmy kasę na koncie i do tego jaką kasę ?! Proszę zatem tych wszystkich wujków dobra rada aby zaproponowali nam nieruchomość, na którą mamy przeznaczone wszystkie pieniądze wyliczone przez super uczciwą, mega rzetelną, totalnie profesjonalną Panią Prezes Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych w Bydgoszczy Panią Joannę Grzesiak. No to dalej, czekamy na oferty, proszę ustawiać się w kolejce- kasa czeka. Pomimo , że od tych wszystkich zer na kontach wiruje nam w głowach, dostaliśmy oczopląsów i woda sodowa uderzyła nam do głowy wszak za tą kasę możemy kupić pół Bydgoszczy, to znajdziemy w sobie jeszcze trochę pokory i usiądziemy do rozmowy z każdym J. Bardzo proszę o kontakt również tych wszystkich dziennikarzy, którzy jechali po mnie jak po świni , pisząc , że Pan Prezydent Bruski to jest gość a ze mnie zwykła szumowina. Może Ci dziennikarze, biorąc pod uwagę swoją wiedzę, układy, kontakty, mają wiedzę o nieruchomości, którą możemy nabyć ?! Bardzo proszę o kontakt każdego kto doskonale poradziłby sobie w naszej sytuacji, dla kogo budowa II etapu TU była sprawą życia bądź śmierci i szlak Ich trafiał, że budowa przez nas nie idzie tak jak by chciał. Oczekujemy konkretnych wskazówek, wytycznych. Wysłuchamy każdego kto na naszym miejscu zrobiłby z tych pieniędzy Sun Francisco a przecież my mamy na Ujejskiego ściernisko. Zapraszam Państwa wszechwiedzących, teraz macie realną szansę wykazać się wiedzą, sprytem, umiejętnościami i w dodatku w praktyce a nie jak do tej pory w teorii, mówiąc co byście za cuda nie zrobili z kwoty 259 zł. za metr kwadratowy( tak nam wyliczono 1 m2 naszego gruntu ), bez wyliczenia choćby złotówki na przeniesienie zakładu. Zapraszam Was z otwartymi rękoma, każda cenna rada może okazać się dla nas bezcenna.

Zdrowych, wesołych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich a przede wszystkim dla tych, którzy widzą, iż jesteśmy okradani w biały dzień. Nie mam pojęcia od czego zacząć. Maszyny ustawiałem przez 23 lata, to się rozeszło ,,po kościach”. Teraz bez pieniędzy, z podupadłym zdrowiem po tych wszystkich zaserwowanych nam doznaniach przez urzędników i zakłamanych dziennikarzy, naprawdę nie mam pojęcia jak mam to zrobić?! Zajebiste Święta Bożego Narodzenia, swoją drogą kolejne biorąc pod uwagę 5 lat nagonki na nas, nasyłanych kontroli, opluwania i szykanowania nas w prasie, zafundował nam Król Bydgoszczy- Rafał I. Jeśli On jest dobrym Prezydentem i rozumie mieszkańców Bydgoszczy to aż strach pomyśleć co by zrobił gdyby nie był taki świetny ?!"

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor