Wydarzenia 30 lis 2017 | Redaktor
„Tygodnik Bydgoski” już w kioskach. Zobacz co w nowym numerze!

W najnowszym numerze „Tygodnika Bydgoskiego” zajęliśmy się tematem bydgoskich uczelni. Czy UTP straci swoją pozycję, jeżeli toruński UMK zrealizuje plany i stworzy wydział technologiczny?

Reforma szkolnictwa wyższego ma wejść w życie od nowego roku akademickiego. O tym, co oznacza ona dla Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego mówi rektor UTP prof. Tomasz Topoliński.

Co jeszcze przygotowaliśmy w numerze?

Czas na prezenty. Wyjątkowy dodatek, dzięki któremu bez trudu wybierzecie świąteczne upominki dla najbliższych. Osiem stron porad, przydatnych wskazówek i pomysłów na to, jak sprawić by święta były wyjątkowe.

Aktualności

Bombowy kontrakt Nitrochemu. Bydgoskie zakłady będą produkować bomby lotnicze Mk-82, w które uzbrojone są m.in. myśliwce F-16. Kontrakt podpisano w środę (29 listopada) w obecności wiceministra obrony narodowej Bartosza Kownackiego.

Zabytkowy piec w starym magazynie. Miejski konserwator wydał nakaz wstrzymania rozbiórki starego magazynu przy ul. Chodkiewicza 13, gdy okazało się, że wewnątrz mieści się zabytkowy piec do wypalania gliny.

Historia

Symbol niezłomności i patriotyzmu. Nie wszyscy wiedzą, że pułkownik Łukasz Ciepliński przed wojną służył w jednej z bydgoskich jednostek wojskowych. Dla upamiętnienia jego męczeńskiej śmierci w 1951 r. 1 marca wyznaczony został Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Wywiad

Przeżywanie Eucharystii i pokuty musi mieć jasne ramy dla wszystkich. – Niektórzy w Kościele myślą, że katolickie wymogi moralne są za trudne i gdybyśmy je poluzowali, to bardziej zapełniłyby się świątynie. W krajach, gdzie tak zrobiono, widać, że to prowadzi ku śmierci – mówi ks. Dariusz Kowalczyk w rozmowie z Michałem Jędryką

Kultura

Beksińscy. Rodziny portret własny. „Beksińscy” to pierwszy premierowe przedstawienie w nowym sezonie artystycznym bydgoskiego Teatru Polskiego i pierwsze pod dyrekcją Łukasza Gajdzisa.

Sport

Młodzi mistrzowie roszad. Dwudziesty, jubileuszowy Fordoński Turniej Szachowy zgromadził na starcie grupę 29 młodych adeptów królewskiej gry.


W najnowszym wydaniu „TB” znajdziecie także felietony, opinie, komentarze, recenzje, krzyżówkę i program TV na cały tydzień.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor